IKEA reaguje na tragickú smrť chlapca (†2): OZNAM v bratislavskej predajni | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

IKEA reaguje na tragickú smrť chlapca (†2): OZNAM v bratislavskej predajni

Teda privalila komoda.
Teda privalila komoda.
Zdroj: ikea, FB
21.04.2016 20:00

BRATISLAVA - Malý Ted McGee, ktorý prišiel nedávno o život, keď na neho spadol bielizník z radu MALM od spoločnosti IKEA, je už tretím dieťatkom, pri ktorého úmrtí figuruje tento kus nábytku. Spoločnosť v Amerike vydala nové bezpečnostné varovanie, ktoré má zabrániť ďalším tragédiám. Na nešťastie zareagovala aj slovenská pobočka.


IKEA sťahuje z trhu ďalší nebezpečný výrobok: Hrozí zásah elektrickým prúdom

Ako sme vás včera informovali, pri poslednom nešťastí mamička Janet McGeeová nechala svojho synčeka Teda, aby si pospal, ale údajne ho chodila kontrolovať každý 20 minút. Po otvorení dverí však zažila najhoršie chvíle svojho života, dieťatko v postieľke nenašla. Najprv predpokladala, že sa s ňou iba hrá na schovávačku, ale potom si všimla prevrátený bielizník so šiestimi zásuvkami a pod nimi ležať svoje batoľa.

Ted McGee
IKEA reaguje na tragickú
Zdroj: ikea, FB

Vo februári 2014 v meste West Chester v americkom štáte Pensylvánia strhol na seba dvojročný Curren Collas bielizník so šiestimi zásuvkami, ktorý ho pritlačil o posteľ a usmrtil. V júni 2014 v meste Snohomish v štáte Washington prišlo za podobných okolností o život 23-mesačné dieťa, keď ho privalil MALM s troma zásuvkami.

Skrinka Malm s tromi
Zdroj: ikea.com

"My v IKEA vyjadrujeme našu najhlbšiu sústrasť rodine McGeeovcov. Veríme, že deti sú tými najdôležitejšími na svete a bezpečnosť našich výrobkov je našou najvyššou prioritou. Po tom, ako bola IKEA v USA informovaná o tomto incidente, upovedomila príslušné orgány a prebieha vyšetrovanie," uviedol hovorca spoločnosti v USA s tým, že spomínaný výrobok nebol pripevnený k stene, čo nie je v súlade s montážnymi inštrukciami ich produktov.

Reakcia spoločnosti IKEA na Slovensku

"Je nám úprimne ľúto, čo sa stalo rodine McGee v USA. Bezpečnosť našich výrobkov je pre IKEA tou najvyššou prioritou a robíme všetko pre to, aby sa podobné prípady neopakovali. Komody MALM sa predávajú aj na slovenskom trhu. Na Slovensku sme nezaznamenali žiadne zranenia ani sťažnosti zákazníkov v súvislosti s týmto nábytkom. Všetky komody MALM, rovnako ako ostatné komody zo sortimentu IKEA spĺňajú Európsku bezpečnostnú normu EN 14749," píše sa v stanovisku, ktoré poskytla Topkám Jana Hrubcová, PR Specialist IKEA Bratislava.

Ikea
Zdroj: SITA

"Chceme zdôrazniť, že najlepším spôsobom, ako predchádzať podobným situáciám, je pripevniť výrobok k stene podľa priloženého návodu a prostredníctvom úchytiek, ktoré sa nachádzajú v každom balení. Úchyty na komody sú v IKEA súčasťou balenia už celé desaťročia, rovnako ako aj odporúčanie na prichytenie nábytku k stene. Upozornenie o dôležitosti upevniť nábytok k stene je aj na montážnom návode, ktorý je súčasťou každého výrobku a nájdete ho aj na našom webe. Tieto informácie sú uvedené aj v sekcii Užitočné informácie," uvádza sa ďalej v stanovisku.

V prípade, ak zákazníci doteraz nepoužili montážne kovanie a nemajú ho už k dispozícii, môžu si ho vyzdvihnúť bezplatne na oddelení služieb zákazníkom v obchodnom dome. Téme bezpečnej domácnosti sa IKEA venuje dlhodobo. V minulosti prostredníctvom tlačovej správy a sociálnych médií apelovala na zákazníkov, aby dodržiavali inštrukcie a inštalačné manuály pri montáži výrobkov, so zameraním na pripevňovanie skriniek a komôd ku stene.

Takéto upozornenie a brožúry nájdete v bratislavskej predajni.
IKEA reaguje na tragickú
Zdroj: IKEA

Pre zákazníkov navyše pripravila informačné brožúry, ktoré sú umiestnené priamo na oddelení predaja pri týchto výrobkoch. Na podporu bezpečnosti v domácnosti realizovala viacero ďalších aktivít, napríklad semináre a workshopy pre zákazníkov. Súčasťou IKEA sortimentu sú aj rôzne výrobky, ktoré majú eliminovať úrazy v domácnosti.


Galéria

Teda privalila komoda. Ted McGee Skrinka Malm s tromi Ikea Takéto upozornenie nájdete v

Nástroje k článku



ZDROJ: TASR, sz
FOTO: FB, IKEA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články