Slovenskí sudcovia odhalili svoje platy a majetky: Pozrite sa na tie sumičky! | Topky.sk

Štvrtok, 17. október 2019. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Slovenskí sudcovia odhalili svoje platy a majetky: Pozrite sa na tie sumičky!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
28.06.2014 13:44

BRATISLAVA - Súdna rada Slovenskej republiky už zverejnila na svojej webovej stránke majetkové priznania sudcov za uplynulý rok 2013. Povinnosť sudcov podávať každý rok majetkové priznania a ich povinné zverejňovanie vyplýva zo zákona o sudcoch.


Podľa zákona je sudca povinný počas celého obdobia výkonu funkcie sudcu deklarovať svoje majetkové pomery do 30 dní odo dňa, keď sa ujal funkcie a potom do 31. marca každého kalendárneho roka pôsobenia vo funkcii sudcu. Majetkové priznanie musí obsahovať údaje o právnom dôvode a o dátume nadobudnutia nehnuteľného majetku a jeho obstarávacej cene. Sudca musí v priznaní uviesť každú svoju hnuteľnú vec alebo majetkové práva a iné majetkové hodnoty, ak hodnota presahuje 6 600 eur.

Na tejto stránke si môžete pozrieť, koľko priznal za minulý rok každý sudca.

V priznaní uvedie aj údaje o hnuteľných veciach, majetkových právach a iných majetkových hodnotách, aj keď ich hodnota jednotlivo nepresahuje 6 600 eur, ak ich súhrnná hodnota presahuje 16 600 eur. Aj pri takomto majetku musí informovať, aký je právny dôvod nadobudnutia, ako aj to, kedy a za koľko danú vec získal. Priznanie obsahuje aj údaje o príjmoch dosiahnutých v uplynulom kalendárnom roku z výkonu funkcie sudcu a z výkonu iných činností.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články