Národný beh Devín - Bratislava: V cieli aj bratislavský primátor a eurokomisár Šefčovič | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Národný beh Devín - Bratislava: V cieli aj bratislavský primátor a eurokomisár Šefčovič

Maroš Šefčovič a Milan Ftáčnik
Maroš Šefčovič a Milan Ftáčnik
Zdroj: Foto: Rastislav Polak.
13.04.2014 21:10

BRATISLAVA/DEVÍN - Dnes sa poriadne zapotili milovníci behu a rozhýbali tak svoje kosti. Hlavné mesto so Správou telovýchovných a rekreačných zariadení zorganizovali už 67. ročník Národného behu Devín - Bratislava. Účasť bola vysoká, nechýbali ani známe tváre.


Tradičný beh viedol dvoma trasami. Trasa A smerovala z Devínu do Bratislavy a merala 11 625 metrov. Trasa B Malý Devín bola určená pre deti do 15 rokov a dĺžku mala 2 600 metrov.

Bežci sa na štart hlavného behu postavili o 10-tej hodine na parkovisku pod Devínskym hradom. Deti štartovali tiež v tomto čase pod Mostom Lafranconi v Bratislave. Všetci sa stretli v cieli, ktorým bolo centrum mesta na Rázusovom nábreží.

Na tratiach sa tak míňali začiatočníci, rekreační bežci, muži aj ženy. Na druhej trase, určenej pre deti, sa stretali žiaci základných škôl a osemročných gymnázií.

Národný beh Devín -
Zdroj: Foto: Rastislav Polak.

Medzi bežcami bolo vidieť okrem primátora hlavného mesta Milana Ftáčnika aj eurokomisára Maroša Šefčoviča. Ten je mládežníckym majstrom SR v štafete na 4x100 metrov. Stovku behával pod 11 sekúnd. Z vrcholnej atletiky ho vyradilo zranenie nohy. V súčasnosti sa venuje vytrvalostnému behu, tenisu a fitnesu. Dnes, podobne ako primátor, prepálil štart a na trati sa vytrápil. Nakoniec Devín - Bratislava zabehol pod hodinu (okolo 58 minút). "Až dnes som si po vlastnej skúsenosti uvedomil, ako ďaleko je Devín od Bratislavy...," povedal v cieli s úsmevom na tvári Šefčovič.

Národný beh Devín -
Zdroj: Foto: Rastislav Polak.


Galéria

Maroš Ševčovič a Milan

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Rastislav Polak

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články