°C

Štvrtok, 1. október 2020. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Žltačková epidémia v žiarskej osade: Potvrdených 12 detských prípadov!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.12.2013 14:30

ŽIAR NAD HRONOM - V osade Pod Kortínou v Žiari nad Hronom vypukla tento týždeň epidémia žltačky typu A. Informovala o tom hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Mária Tolnayová s tým, že ohniskom nákazy sú tri rodiny žijúce v priamom kontakte.


"Laboratórne vyšetrenia dosiaľ potvrdili podozrenia na toto vírusové ochorenie u 12 detí, všetky boli postupne hospitalizované na infekčnom oddelení banskobystrickej nemocnice. V protiepidemických opatreniach v rodinách žijúcich v zlých hygienických podmienkach Pod Kortinou a na školách v Žiari nad Hronom sa pokračuje. Do tohto času je spolu zaznamenaných 12 prípadov ochorení a zabezpečených 57 osôb, ktoré prišli do kontaktu s chorými,“ uviedla Tolnayová.

Ďalšou epidémiou, ktorá sa tento týždeň objavila v Banskobystrickom kraji, je hnačková epidémia v Domove dôchodcov a domove sociálnych služieb v Rimavskej Sobote. „Epidemiologickým vyšetrovaním sa zistilo, že v čase od 27. novembra do 3. decembra zo 139 osôb – 91 klientov a 48 zamestnancov tohto zariadenia – ochorelo 16 klientov,“ uviedla Tolnayová s tým, že epidemiologické vyšetrovanie ešte pokračuje.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články