°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Stav ťažko zraneného robotníka sa zlepšil: Je stabilizovaný!

Fakultná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach
Fakultná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach
Zdroj: SITA
15.08.2013 13:21

KOŠICE – Košickým lekárom kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice v Košiciach sa podarilo stabilizovať zdravotný stav Tibora Š., ktorý utrpel ťažký úraz hlavy pri výbuchu na stavbe diaľničného tunela Šibenik pri Levoči. Informovala o tom dnes hovorkyňa univerzitnej nemocnice Ladislava Šustová.


„Pacient je stabilizovaný, no jeho stav je ešte stále veľmi vážny. Stále je v bezvedomí a umelom spánku. Jeho zdravotný stav si však v súčasnosti nevyžaduje ďalšiu operáciu,“ uviedla Šustová s tým, že lekári považujú zatiaľ za predčasné vyjadrovať sa k prognóze.

Ťažko zraneného robotníka Tibora Š. pri výbuchu v tuneli 12. augusta najprv krátko hospitalizovali v nemocnici v Spišskej Novej Vsi, odkiaľ ho letecky prepravili na kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny košickej univerzitnej nemocnice. Po prijatí absolvoval urgentnú operáciu a lekári ho uviedli do umelého spánku. 

Tragédia sa odohrala v rozostavanom tuneli Šibenik na úseku diaľnice D1 Jánovce – Jablonov v pondelok 12. augusta okolo pol piatej ráno. K nekontrolovanému výbuchu došlo počas odstrelu v tunelovej rúre. Príčiny sú predmetom vyšetrovania banského úradu a polície, ktorá začala stíhanie pre usmrtenie osoby. Explóziu neprežil strelmajster, ktorý riadil trhacie práce. Pri nešťastí ďalší piati robotníci utrpeli zranenia, z toho jeden ťažké. 

Tunel Šibenik je diaľničný tunel na úseku diaľnice D1 Jánovce – Jablonov. Plánovaná dĺžka je 540 metrov. Výstavba sa začala v júni 2012 a dokončiť by ho mali v júli 2015.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články