°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Nádej pre matku uneseného Adamka (6): V Egypte objavili nové stopy!

Adamka uniesol jeho otec Ahmed
Adamka uniesol jeho otec Ahmed
Zdroj: polícia
04.03.2013 15:40

BRATISLAVA/KÁHIRA - V Egypte sa našli nové stopy po roky nezvestnom chlapcovi Adamovi Azabovi (6). Jeho matka Katarína ho hľadá odvtedy, ako ho mal jeho egyptský otec uniesť zo spoločnej dovolenky. Adamovo meno zaregistrovali na jednej zo škôl v najchudobnejšej a najľudnatejšej štvrti Káhiry.


Adam mal vlani v apríli šesť rokov, to znamená, že mal nastúpiť do školy. Jeho matka od septembra 2012 podľa svojich slov chodila každý týždeň na egyptské ministerstvo vzdelávania, na ktorom sú všetci žiaci zaregistrovaní v centrálnom počítači. Jeho meno tam našli koncom októbra. "Riaditeľka ale polícii a neskôr aj mne potvrdila, že nahlásený síce je, ale školu nenavštívil ani jeden deň," povedala Katarína Azab.

Dodala, že riaditeľka školy jej ukázala kópiu rodného listu a kópiu občianskeho preukazu Adamovho otca, ktoré po zápise zostali v škole. "Ani riaditeľka, ani žiadny učiteľ si nepamätal, či bol v škole pri zápise Adamkov otec alebo niekto z rodiny," povedala Azab. Do tejto školy bolo podľa nej zapísaných viac ako 300 nových žiakov.

Adama Azaba, ktorý je slovenským občanom, uniesol jeho otec Ahmed 18. novembra 2008 počas spoločnej rodinnej dovolenky v Egypte. Odvtedy sa mu ho už roky darí ukrývať na neznámom mieste. Katarína Azab sa presťahovala do Egypta, kde momentálne žije a po chlapcovi intenzívne pátra. Na nájdení chlapca, ako aj otca pracuje Interpol aj európska diplomacia.

Adamovu matku nedávno povzbudil prípad z Veľkej Británie, kedy sa otcom unesené dievčatko Atiya Wilkinsonová vrátilo po 3,5 roku hľadania k matke. Vypátraniu v Pakistane pomohol britský europoslanec Sajjad Karim a údajne aj počítačom vytvorená súčasná podoba dievčatka, informoval denník The Sun.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, ZB
FOTO: Polícia

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články