SR by mala investovať na podporu obrany štátu 27 miliónov! | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

SR by mala investovať na podporu obrany štátu 27 miliónov!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
24.10.2012 14:43

BRATISLAVA - Slovenská republika by mala v priebehu nasledujúcich piatich rokov investovať do medzirezortného programu podpory obrany štátu celkovú sumu viac ako 27 miliónov eur. Táto čiastka by mala pokryť podprogramy, na ktoré budú dohliadať okrem ministerstva obrany aj rezorty dopravy, vnútra či zdravotníctva. Vyplýva to z materiálu, ktorý predložilo ministerstvo obrany na pripomienkovanie.


Najväčší diel tejto čiastky by mal putovať na projekty tvorby a udržiavania štátnych hmotných rezerv podľa požiadaviek ozbrojených síl. Na udržiavanie a tvorbu zásob by sa malo investovať v priebehu piatich rokov zhruba 17,5 milióna eur.

Ministerstvo zdravotníctva by sa malo v tomto období zamerať na udržiavanie zdravotníckych kapacít s 5380 lôžkami v 25 určených nemocničných zariadeniach. "V ustanoveniach ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu je základnou úlohou rezortu zdravotníctva vykonať všetky potrebné opatrenia na záchranu života a zdravia osôb," pripomínajú autori materiálu. Každoročne by sa malo na tento účel vyčleniť zo štátneho rozpočtu aspoň 220.000 eur.

Úlohy rezortu dopravy v priebehu piatich rokov rozdeľuje program podpory obrany štátu do desiatich projektov. Ich súčasťou je napríklad požiadavka na zabezpečenie zjazdnosti a priepustnosti určených automobilových ciest, ako aj na vybudovanie nakladacích a vykladacích rámp na železnici.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články