Pondelok, 20. november 2017. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Politika

OĽaNO predstavilo tieňovú vládu: Toto sú mená

Igor Matovič a Veronika Remišová

Igor Matovič a Veronika Remišová

pred 49 minútami

BRATISLAVA - Hnutie OĽaNO predstavilo svoju tieňovú vládu. Chce byť alternatívou k súčasnému vládnemu kabinetu, ktorý považuje za neschopný a bez vízie. Tieňového premiéra hnutie nepredstavilo, sústreďuje sa na odborné ministerské posty. O premiérovi rozhodnú podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča ľudia vo voľbách. viac »

Bugár: Je dojímavé, ako Matovič v roku 2016 objavil Maďarov na Slovensku

Béla Bugár

včera o 13:00

BRATISLAVA - Je až dojímavé, ako predseda OĽaNO Igor Matovič v roku 2016 objavil Maďarov na Slovensku a prišiel na to, že sú to rovnocenní občania tejto krajiny. V komentári Denníka N to uviedol líder Most-Híd Béla Bugár na margo Matovičovho plánu podať mimoparlamentnej SMK pomocnú ruku. viac »


Danko hájil svoj prejav v Rusku, nevyhol sa ani obrneným transportérom: Je tu potenciál

Andrej Danko v Štátnej

včera o 11:57

BRATISLAVA - Príležitosť vystúpiť v ruskej Štátnej dume nedostane hocikto. V diskusnej relácii TA3 V politike to v nedeľu uviedol predseda Národnej rady SR a šéf SNS Andrej Danko s tým, že za každým slovom svojho stredajšieho (15.11.) prejavu v ruskom parlamente si stojí a bolo mu cťou tam vystúpiť. viac »


Rusi boli z Danka doslova nadšení: Množstvo médií velebilo jeho prejav

Andrej Danko v Štátnej

včera o 21:58

BRATISLAVA - Oficiálnej návšteve predsedu Národnej rady SR Andreja Danka v Ruskej federácií sa intenzívne venovali aj ruské médiá. Maratón politických rokovaní slovenskej parlamentnej delegácie mapovali najväčšie ruské tlačové agentúry a niektoré celoštátne mienkotvorné denníky. viac »


Hrnko sa pustil do Dankových kritikov: Slovensko má svoje záujmy, nechceme protiruskú kampaň

Andrej Danko

včera o 19:10

BRATISLAVA - Zdá sa, že prejav lídra SNS Andreja Danka poriadne rozvíril hladiny slovenských politických vôd. Kým v Rusku ho za jeho prejav chvália, Slováci sa nevedia zhodnúť. Najnovšie na seba útočia Anton Hrnko a František Šebej, ktorých názory na jeho prejav sa líšia. viac »


Povinná predškolská dochádzka od 5 rokov siaha na slobodu detí a rodičov, tvrdí KDH

Miroslava Szitová

včera o 16:25

BRATISLAVA - Ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) chce siahať na slobodu detí a ich rodičov tým, že plánuje zaviesť povinnú predškolskú dochádzku pre deti od piatich rokov. Vyhlásila to členka predsedníctva mimoparlamentného KDH Miroslava Szitová s tým, že rezort školstva, ani žiaden iný inštitút doteraz nepredložili analýzu, na základe ... viac »


Fico obedoval so študentmi: Sme jednou z najslobodnejších krajín, máte šancu zmeniť život

Robert Fico počas slávnostného
Foto

včera o 14:55

BRATISLAVA - Slovensko je asi jedna z najslobodnejších krajín na svete. Pokiaľ ide o slobodu tlače a médií, podľa rôznych hodnotení patrí do svetovej špičky. To isté môžeme tvrdiť pri kvalite občianskych práv. Našou povinnosťou je venovať sa teraz viac sociálnym právam. Pred spoločným obedom so študentmi to pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva ... viac »


Sulík ako premiér bude potrebovať silného šéfa diplomacie, myslí si Droba

Richard Sulík

18.11.2017 13:43

BRATISLAVA - Ak SaS vyhrá voľby a šéf tejto strany Richard Sulík sa stane predsedom vlády, bude potrebovať silného ministra zahraničných vecí a ako premiér bude riešiť najmä domáce problémy a nebude až tak zasahovať do zahraničnej politiky. V diskusnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy to povedal poslanec SaS a člen Zahraničného výboru NR ... viac »


Sólymos a Matečná sa pri otázke ochrany Karpatských bukových pralesov nezhodujú

László Solymos

18.11.2017 12:55

BRATISLAVA - Šéf envirorezortu László Sólymos (Most-Híd) a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS) sa nezhodujú v tom, akú časť tzv. Karpatských bukových pralesov treba chrániť. Lokalita na východe Slovenska je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Kým Sólymos vidí ako ideálne riešenie vyhlásenie bezzásahových zón na rozlohe minimálne ... viac »


Matovič plánuje spoluprácu s SMK: Nastal čas podať im pomocnú ruku

Igor Matovič

18.11.2017 11:03

BRATISLAVA - Nastal čas podať mimoparlamentnej strane SMK pomocnú ruku a ich prostredníctvom aj samotným obyvateľom južného Slovenska. Pre TASR to uviedol líder OĽaNO Igor Matovič na margo možnej predvolebnej spolupráce s SMK. Tento týždeň v diskusii Denníka N dokonca vyhlásil, že Obyčajní by do predvolebnej koalície so stranou Józsefa Menyhárta "v pohode išli". viac »


Politici spomínajú na Nežnú revolúciu po svojom: VIDEO Opozícia na námestí, Fico vo Švédsku

Politici trávili 17. november
FotoVideo

17.11.2017 17:59

Bratislava - Politici si aj tento rok pripomenuli udalosti Novembra '89. Na Nežnú revolúciu budú spomínať rôzne. Prezident SR Andrej Kiska sa stretne s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom a uctí si obete komunizmu. Podobný program má aj predseda Národnej rady SR Andrej Danko. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Empire

Goodgame Empire

Boje o nové mestá a územia ťa v tejto hre vtiahnu do stredoveku.Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.