Streda, 24. január 2018. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Politika

Študenti si povedali dosť: Ficovi poslali otvorený list, pripomínajú mu jeho sľub

Na snímke predseda vlády SR Robert Fico

Na snímke predseda vlády SR Robert Fico

pred 17 minútami

BRATISLAVA - Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) poslala premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) otvorený list, v ktorom mu pripomína jeho sľub v otázke riešenia financovania a rekonštrukcie vysokoškolských internátov a dotácií bývania mladých ľudí. Doplnila, že išlo o spoločnú dohodu medzi študentmi, rektormi vysokých škôl a premiérom. Informovala o ... viac »

Riaditeľ školy by mal byť vo funkcii najviac dve funkčné obdobia po sebe, navrhuje Žarnay

Oto Žarnay

18.01.2018 10:40

BRATISLAVA - Nezaradený poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Oto Žarnay navrhuje zaviesť limitovanie výkonu funkcie riaditeľa školy a školského zariadenia maximálne na dve po sebe idúce funkčné obdobia. Na prvú tohtoročnú schôdzu parlamentu preto predkladá návrh novely zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve. Dôvodom jeho návrhu ... viac »


Zdravotné poisťovne plánujú navyšovať platby pre ambulancie lekárov

Zdravotné poisťovne plánujú navyšovať

17.01.2018 19:30

BRATISLAVA - Zdravotné poisťovne plánujú v tomto roku zvyšovať zdroje pre ambulancie lekárov. Potvrdili to štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) aj súkromná Dôvera. O potrebe lepšieho financovania ambulancií všeobecných lekárov aktuálne hovorí Asociácia súkromných lekárov SR. Jedna ambulancia má podľa nej na svoj chod potrebovať asi 5500 eur. viac »


Európsky parlament chce skrátiť rodinné súdne spory a zabrániť únosom detí rodičmi, tvrdí Nagy

József Nagy

17.01.2018 18:15

BRUSEL/ŠTRASBURG - V krajinách Európskej únie každoročne dochádza približne k 1800 prípadom únosu dieťaťa rodičom do druhého členského štátu. Európsky parlament (EP) chce zaistiť zmierovacie konanie a právo dieťaťa vyjadriť sa v konaní. Uviedol to v stredu slovenský europoslanec József Nagy (Most-Híd). viac »


Pri zákazkách MZV počas predsedníctva nebola porušená hospodárska súťaž, oznámil PMÚ

Pri zákazkách MZV počas

17.01.2018 16:45

BRATISLAVA - Protimonopolný úrad (PMÚ) SR nedisponuje dôkazmi, že konanie firiem oslovených v súvislosti so zákazkou na audiovizuálne služby, ktorú zadalo Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) SR pri príležitosti predsedníctva Slovenska v Rade EÚ, by nebolo v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. PMÚ to oznámil po tom, ako 10. januára ukončil prešetrovanie. viac »


Premiér Fico loví nové ovečky: FOTKAMI zo súkromia chce zaujať mladých

Robert Fico
Foto

17.01.2018 16:00

BRATISLAVA - Vyzerá to tak, že Robert Fico sa chce na sociálnych sieťach čoraz viac zviditeľniť. Po svojej stránke na Facebooku sa rozhodol založiť si aj svoj Instagram. Okrem pracovných stretnutí či návštev sa na sociálnej sieti pochválil aj stretnutiami so svojimi voličmi a fanúšikmi. Bohužiaľ, nevyhne sa ani tvrdej kritike. viac »


SaS navrhne, aby sa náklady na exekúcie preniesli z dlžníkov na veriteľov

Alojz Baránik

17.01.2018 15:25

BRATISLAVA – Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) príde s vlastným riešením situácie ohľadom zadlžovania obyvateľstva a následných exekúcií. Bude sa snažiť presadiť, aby sa budúce náklady na exekučné konanie zákonom prenášali z dlžníkov na veriteľov. SaS to oznámila v stredu prostredníctvom tlačovej správy. viac »


Žitňanská: Ľudia by sa nemali spoliehať, že ich exekučná amnestia zbaví dlhov

Lucia Žitňanská
Video

17.01.2018 14:20

BRATISLAVA – Hovoriť dopredu verejne o podrobnostiach pripravovanej takzvanej exekučnej amnestie by bolo nešťastné. Vyhlásila to ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd). Vo verejnosti by totiž podľa nej mohli detaily vzbudiť očakávania, ktoré nakoniec ostanú nenaplnené. viac »


Drucker kúpil dom na Floride: FOTO Skutočného luxusu v americkom dovolenkovom raji

Druckerov dom na Floride
Foto

17.01.2018 11:19

BRATISLAVA - Minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa môže chváliť novou nehnuteľnosťou. Pred pár mesiacmi sa totiž stal polovičným majiteľom domu na Floride. Druhým majiteľom je jeho dlhoročný priateľ Jozef Michálek, majiteľ hotelov Holliday Inn v Žiline, Bratislave a Trnave. viac »


Premiér Fico má ľahšiu virózu, rokovanie vlády vedie Kaliňák

Na snímke zľava podpredseda

17.01.2018 10:51

BRATISLAVA - Predseda vlády Robert Fico sa nezúčastňuje na dnešnom zasadnutí vlády, dôvodom je podľa tlačového odboru úradu vlády ľahšia viróza. viac »


V prípade skládky vo Vrakuni bol spáchaný trestný čin, tvrdí bratislavský poslanec

V prípade skládky vo

17.01.2018 07:39

BRATISLAVA - V prípade skládky bývalých Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa bol spáchaný trestný čin. Tvrdí to miestny poslanec Vrakune Milan Šindler, ktorý preto podal začiatkom januára oznámenie na Generálnu prokuratúru SR. Štát podľa neho totiž 12 rokov nezabránil havarijnému zhoršeniu kvality podzemných vôd ... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Skyrama

Skyrama

Vybuduj a riaď svoje vlastné medzinárodné letisko a staraj sa o pasažierov.World of Tanks

World of Tanks

Páčia sa ti tanky a rád by si ich ovládal v bitke?