Bezpečný internet | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Bezpečný internet

Mária Tóthová Šimčáková bola ONLINE: Viete, aké riziká hrozia vášmu dieťaťu na internete?

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

09.02.2016 13:35

BRATISLAVA - Deviaty február je Dňom bezpečnejšieho internetu, ktorý nám opäť pripomína naliehavosť a akútnosť riešenia problému (ne)zodpovedného používania internetu a digitálnych médií deťmi. Ochrane a edukácii detí, ich rodičov, ale aj učiteľov sa už 24 rokov venuje detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorú sme pozvali na online rozhovor. viac »

Slovenskí škôlkari sú zbehlí v používaní tabletov a mobilov, ako ukázali workshopy OVCE.sk

My sme malí muzikanti

01.04.2015 09:00

Družstevná pri Hornáde 31. marec 2015: Vidieť dnes malého škôlkara s tabletom či mobilom, nie je nič výnimočné. Veková hranica pri využívaní moderných mobilných zariadení sa neustále znižuje. OVCE.sk sa preto v rámci svojich preventívnych aktivít zamerali aj na deti v materských škôlkach. Prostredníctvom workshopov navštívili škôlky a materské centrá ... viac »


Čo robiť, aby sa moje dieťa nestalo terčom kyberšikanovania?

Ilustračné foto

17.03.2015 14:00

Túto otázku si dnes zrejme kladie každý rodič. Fakty sú desivé. Štatistiky ukazujú, že kyberšikanu riešia takmer na každej škole. Navyše, predísť kyberšikanovaniu ju naozaj ťažké. Čo teda môžeme urobiť? viac »


Nevinné žartíky alebo ...?

Nevinné žartíky alebo ...?

06.03.2015 10:30

So šikanou sa dnes nestretnete iba v škole či v práci zoči-voči agresorovi, šikanovať možno aj online. Vtedy ide o kyberšikanovanie, ktoré patrí k najzávažnejším ohrozeniam našich detí. Šikana tak vďaka moderným technológiám dostala novú podobu, no jej cieľ je rovnaký – ublíženie druhému. viac »


Čo by malo každé dieťa vedieť o kyberšikanovaní

Kyberšikana

25.02.2015 08:00

S ubližovaním a násilím sa stretávame nielen na internete, ale aj v bežnom živote. Drobné posmešky, „vtipné“ prezývky, nadávky, ohováranie, výsmech a ponižovanie. Mohlo by sa zdať, že keď pri kyberšikanovaní nedochádza k fyzickému zraneniu, nedeje sa tvárou v tvár, len niekde vo fiktívnom svete internetu, tak sa obeti nič vážne nemôže stať alebo sa ... viac »


Zatočme so šikanovaním na internete!

Zatočme so šikanovaním na

17.02.2015 08:00

Šikanovanie v internetovom prostredí nie je virtuálne, jeho následky na obeti sú reálnejšie, ako by sme mohli pripustiť. Odhaľme ju skôr, ako stihne ublížiť! viac »


Na slovenské deti útočí zlo na internete: Musíme s ním bojovať, začína sa celonárodná akcia!

Na slovenské deti útočí
Foto

10.02.2015 20:04

BRATISLAVA - Obávanou hrozbou detí a mládeže je bezpochyby sexuálne zneužívanie, rôzne formy závisloti, šírenie netolerancie a v neposlednom rade šikanovanie. S rozmachom elektronických médií a sociálnych sietí šikanovanie nadobudlo iný rozmer. Rodičia, či učitelia o kyberšikanovaní často nemusia vôbec vedieť. Práve nová forma šikany sa vo svete dokázateľne ... viac »


Polícia vzdeláva školákov: Radí, ako sa nezamotať do sociálnych sietí

Polícia vzdeláva školákov: Radí,

10.02.2015 11:20

BRATISLAVA – Polícia vzdeláva počas tohto týždňa školákov o možných rizikách internetu a sociálnych sietí. Jej preventisti navštívia viaceré základné školy po celom Slovensku. Akciu zorganizovala pri príležitosti dnešného Dňa bezpečnejšieho internetu. viac »


Odborník upozorňuje: Povedomie o bezpečnom internete je u nás pomerne nízke

Odborník upozorňuje: Povedomie o

10.02.2015 11:13

BRUSEL/PARÍŽ/BRATISLAVA - Na tému "Vytvorme spoločne lepší internet" sa v roku 2015 uskutoční Európsky deň za bezpečnejší internet. V tomto roku termín tohto dňa pripadá na 10. februára. viac »


Slovenské deti si nevedia predstaviť život bez internetu: Rodičia príznaky závislosti prehliadajú

Slovenské deti si nevedia

06.02.2015 09:00

Moderné technológie, internet, sa stávajú čoraz viac súčasťou každodenného života nielen nás dospelých, ale aj našich detí. Až 85 % z nich vie fungovať bez počítačov, mobilných zariadení a internetu maximálne niekoľko dní a tretina školákov si život bez nich vôbec nevie predstaviť. Deti na internete komunikujú, vytvárajú si vlastnú identitu a trávia ... viac »


Znásilnenie - Myslíme si, že je jednoduché utiecť alebo zakričať o pomoc?

Znásilnenie – Myslíme si,

22.01.2015 09:00

Ženy sú odjakživa vnímané ako slabšie pohlavie. Síce v dnešnej dobe emancipácie a rodovej rovnosti by sme o tomto vyjadrení mohli polemizovať, stále by sa dalo zhrnúť, že ich fyzická sila sa bežne nerovná tej mužskej. Aj preto sú možno oveľa častejšie obeťami rôznych násilných a sexuálnych útokov. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.