Pondelok, 21. máj 2018. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Bezpečný internet

Mária Tóthová Šimčáková bola ONLINE: Viete, aké riziká hrozia vášmu dieťaťu na internete?

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

09.02.2016 13:35

BRATISLAVA - Deviaty február je Dňom bezpečnejšieho internetu, ktorý nám opäť pripomína naliehavosť a akútnosť riešenia problému (ne)zodpovedného používania internetu a digitálnych médií deťmi. Ochrane a edukácii detí, ich rodičov, ale aj učiteľov sa už 24 rokov venuje detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorú sme pozvali na online rozhovor. viac »

Radi sa necháte strhnúť davom? Zodpovednosti sa však nezbavíte

Radi sa necháte strhnúť

18.08.2014 08:00

Dav je fenomén, o ktorom sa už toho veľa vie, no mnohé ostáva dodnes zahalené tajomstvom. Hlavne pre tých, ktorí sa nechali davom unášať. Správanie a reakcie, ktoré v nich atmosféra davu vyvolala, sú im úplne cudzie a nepochopiteľné. Často od nich počuť, že v bežnom živote by niečo také nikdy neurobili. Stratenosť v anonymite veľkej skupiny však dokázala urobiť svoje. viac »


Ani tá najlepšia letná zábava nemusí skončiť šťastne! Ako prežiť leto bez ujmy

Ako prežiť leto bez

16.07.2014 10:00

K letným prázdninám a dovolenkám už neodmysliteľne patrí oddych a chvíle s priateľmi, na ktorých inokedy nebol čas. Čoraz častejšie však tieto okamihy neostávajú len pri obyčajných rozhovoroch pri káve. „Celý rok sme sa trápili, tak prečo si teraz neužiť a nevypumpovať z toho maximum?“ takéto myšlienky bežia v mysliach nielen mladých tínedžerov, ale ... viac »


Nástrahy internetu prázdniny nemajú

Nástrahy internetu prázdniny nemajú

11.07.2014 12:00

OVCE.sk nezaháľajú ani počas leta a vyrážajú za deťmi do letných táborov. Spolu s kníhkupectvom Panta Rhei a telekomunikačným operátorom Telekom si pripravili pre dvesto detí z detských domovov interaktívny workshop na tému bezpečný internet. Práve leto je totiž obdobie, kedy deti viac siahajú po mobiloch či tabletoch a častokrát zabúdajú na to, že ... viac »


Tvorte a vyhrajte pre svoju škôlku workshop OVCE.sk

Tvorte a vyhrajte pre

18.06.2014 08:00

Pripravte pre vašich škôlkarov letné ovečkové prekvapenie. Projekt OVCE.sk prichádza za škôlkarmi s interaktívnymi workshopmi, aby ich naučil, okrem iného, čo robiť, keď ich na ulici fotia cudzí ľudia či to, že časté hranie sa na mobile či tablete nás môže dostať do problémov. OVCE.sk takto upozorňujú na neustále sa znižujúcu vekovú hranicu pokiaľ ide ... viac »


Malí škôlkari dostali Opatovského na kolená svojimi vedomosťami o mobiloch a tabletoch

Malí škôlkari dostali Opatovského

02.06.2014 17:15

BRATISLAVA - Rozprávky OVCE.sk už poznajú aj malí škôlkari. eSlovensko spolu s Metodicko-pedagogickým centrom a Telekomom prináša do 3000 materských škôlok na Slovensku rozprávkovú knihu OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi, ktorá je voľným pokračovaním obľúbeného animovaného seriálu. Pri tejto príležitosti pripravili autori projektu ... viac »


Európske Centrá bezpečného internetu na Slovensku poukázali aj na nové riziká online sveta

Európske Centrá bezpečného internetu

25.03.2014 09:00

Uplynulý týždeň sa v rámci európskej siete Insafe v Bratislave stretlo 31 Centier bezpečného internetu z celej Európy, aby diskutovali o aktuálnych hrozbách, ktoré číhajú na mladých ľudí a deti v súvislosti s používaním informačných technológií. viac »


Súťažte so Zodpovedne.sk

Súťažte so Zodpovedne.sk

10.01.2014 16:00

eSlovensko o. z. v rámci projektu Zodpovedne.sk organizuje už po piatykrát rovnomennú súťaž Zodpovedne.sk určenú žiakom, školám, samosprávam a preventistom, ktorým záleží na bezpečnosti detí na internete a venujú sa téme bezpečného používania internetu a mobilných technológií. viac »


OVCE.sk úspešne prekonávajú všetky bariéry

OVCE.sk úspešne prekonávajú všetky

06.12.2013 09:00

BRATISLAVA - Bratislava 5. 12. 2013 - Projekt OVCE.sk úspešne prekonáva bariéry. Potvrdzuje to nielen ocenenie v súťaži Slovensko bez bariér za rozprávky s audiokomentárom pre nevidiacich, ale aj úspech knižnej novinky OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi. Tá sa už v prvých týždňoch na pultochkníhkupectiev stala jedným z najpredávanejších ... viac »


Poznáme výhercov súťaže o rozprávkovú knihu OVCE.sk

Vyhraj rozprávkovú knihu OVCE.sk

05.12.2013 18:17

Na pulty kníhkupectiev sa dostalo knižné pokračovanie úspešného animovaného seriálu OVCE.sk, ktorý chráni deti pred nástrahami internetu, mobilov, nových technológií a šíri slovenské kultúrne dedičstvo. viac »


Ochrana detí

Ochrana detí

04.12.2013 18:28

Viete, na aké stránky chodia vaše deti, s kým sa na internete stretávajú, aké fotografie či videá zverejňujú a komu ich posielajú? viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Ski Jump Mania Penguins

Ski Jump Mania Penguins

Že tučniaci nevedia lietať? V Ski Jump Mania Penguins vedia. Skáč, leť a vyhrávaj!Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.