Katastrofy | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Katastrofy

Havajská sopka Kilauea vybuchla: FOTO Chŕli popol do takmer 10 kilometrovej výšky

Sopka Kilauea
Foto

17.05.2018 20:40

HONOLULU - Havajská sopka Kilauea vo štvrtok pred úsvitom miestneho času vybuchla, pričom vychrlila zo svojho krátera oblak popola až do výšky 9 100 metrov. viac »


VIDEO Mimoriadny stav v Rusku: Ohnivé peklo, evakuovali tisícky ľudí

Horiaci armádny priestor v
Video

17.05.2018 08:40

PUGAČEVO - Mimoriadny stav vyhlásili v stredu v okolí Pugačeva v ruskom Udmurtsku na východe európskej časti krajiny po tom, čo sa tam požiar z porastov rozšíril aj na územie neďalekého niekdajšieho armádneho cvičného priestoru a strelnice, čo malo za následok sériu explózií. viac »


Erupcia sopky na Havaji totálne zničila turizmus: Sektor prišiel o milióny dolárov

Sopka Kilauea po ničí

15.05.2018 10:25

PAHOA - Sopečné erupcie na Havaji pripravili tamojší turistický sektor o milióny dolárov, keďže návštevníci sa oblasti vyhýbajú. Počet rezervácií hotelových izieb a turistických aktivít na Veľkom ostrove klesol v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi o približne päťdesiat percent. viac »


Salvádor zasiahla vlna zemetrasení: Poškodili takmer 200 domov

Salvádor zasiahla vlna zemetrasení:

07.05.2018 09:15

SAN SALVADOR - Juhom Salvádoru otriaslo v nedeľu niekoľko zemetrasení, ktoré poškodili takmer 200 domov a spustili niekoľko malých zosuvov pôdy. Zatiaľ nehlásia žiadnych vážne zranených či mŕtvych. Podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) sa v oblasti vyskytlo najmenej deväť zemetrasení, najslabšie malo magnitúdo 4,3, tri ďalšie mali magnitúdo od 5,2 do 5,6. viac »


Láva zo sopky Kilauea ničí Havaj: FOTO katastrofy, pochovala už viac ako 30 domov

Sopka Kilauea po ničí
Foto

07.05.2018 06:40

PAHOA - Už 31 domov zničila láva na tichomorskom ostrove Havaj vylievajúca sa z tamojšej sopky Kilauea. Všetky sa nachádzajú v osídlenej oblasti Leilani Estates, kde je činných niekoľko kráterov chrliacich roztavenú horninu, jedovaté plyny a paru, uviedla v noci na pondelok agentúra AP. viac »


Lesné požiare v Oklahome sa pred ničím nezastavia: Vyžiadali si už dve obete

Požiare v Oklahome ničie

16.04.2018 20:55

OKLAHOMA CITY - Západ amerického štátu Oklahoma trápia lesné požiare, ktoré spálili vyše 1 600 kilometrov štvorcových pôdy a vyžiadali si dve obete. Ako v nedeľu večer informovala hovorkyňa oklahomského úradu pre zvládanie katastrof Keli Cain, ešte vo štvrtok podľahol svojim zraneniam spôsobeným ohňom 61-ročný muž. O život tiež podľa nej prišla jedna žena. viac »


Ohnivé peklo v Austrálii: Požiar zničil už 1000 hektárov, stovky hasičov v plnom nasadení

Ohnivé peklo v Austrálii:

15.04.2018 09:40

SYDNEY - Požiar v buši na juhozápad od austrálskeho mesta Sydney, ktorý zničil viac ako 1000 hektárov územia, nebol po kontrolou ani v nedeľu. Miestne úrady však znížili stupeň ohrozenia. viac »


Zemetrasenie tam v novembri zabilo 600 ľudí: V západnom Iráne sa dnes opäť triasla zem

Zemetrasenie tam v novembri

01.04.2018 15:35

SARPOL-E-ZAHAB - Západným Iránom v nedeľu otriaslo zemetrasenie s magnitúdom 5,3. Informovala o tom štátna televízia, podľa ktorej otrasy zasiahli provinciu Kermánšáh. Z postihnutej oblasti zatiaľ nehlásia škody ani zranených. viac »


VIDEO Lesné požiare devastujú Austráliu: Ľudia prišli o domácnosti aj dobytok

VIDEO Lesné požiare devastujú
Video

19.03.2018 08:06

CANBERRA - Lesné požiare na juhovýchode Austrálie zničili cez víkend desiatky domov, viedli k prerušeniu dodávok elektriny pre tisíce ďalších a zabíjali dobytok. Úrady vyzvali v pondelok obyvateľov, aby boli naďalej ostražití, hoci väčšinu požiarov sa podarilo dostať pod kontrolu. viac »


PRÁVE TERAZ V Japonsku došlo k silnému výbuchu vulkánu Šinmoedake

Výbuch vulkánu Šinmoedake
FotoVideo

06.03.2018 14:20

FUKUOKA - Sopka Šinmoedake na japonskom ostrove Kjúšu, ktorá sa opäť prebudila vo štvrtok 1. marca, vychrlila v utorok oblak popola do výšky viac ako dva kilometre nad úrovňou krátera. S odvolaním sa na japonskú vládu o tom v utorok informovala agentúra DPA. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Empire

Goodgame Empire

Boje o nové mestá a územia ťa v tejto hre vtiahnu do stredoveku.Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.