Utorok, 23. január 2018. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Islamský štát

Turecko začalo s vojenskou operáciou v severnej Sýrii: Cezhraničné ostreľovanie enklávy

Sýria.

Sýria.

19.01.2018 17:05

ANKARA - Turecké delostrelectvo začalo v piatok ostreľovať enklávu Afrín v severnej Sýrii. Podľa tureckej vlády to znamená začiatok vojenskej operácie voči tejto oblasti, ktorú kontrolujú kurdské jednotky, informovala agentúra Reuters. viac »

Daeš opäť ukazuje krutosť: Útok vo východnej Sýrii si vyžiadal najmenej 26 mŕtvych

Daeš opäť ukazuje krutosť:

18.11.2017 06:25

BEJRÚT - Najmenej 26 ľudí zahynulo na východe Sýrie pri útoku militantov Daeš na skupinu obyvateľov, ktorí museli opustiť svoje domovy. Agentúra DPA o tom informovala v piatok s odvolaním sa na monitorovaciu organizáciu Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii. viac »


Bombový útok pri tábore utečencov: Zomrelo najmenej 26 ľudí, medzi obeťami aj deti

Bombový útok pri tábore

17.11.2017 21:15

DAJR AZ-ZAUR - Najmenej 20 obetí a tri desiatky zranených si vyžiadal dnešný atentát na východe Sýrie. Auto naplnené výbušninami explodovalo v blízkosti tábora s utečencami neďaleko mesta Dajr az-Zaur. Informovala o tom sýrska agentúra SANA. Podľa agentúry AFP je mŕtvych najmenej 26 a je medzi nimi aj 12 detí. viac »


Daeš bol porazený: Iracká armáda dobyla poslednú baštu islamských extrémistov

Ilustračné foto

17.11.2017 11:16

BAGDAD - Iracké sily oslobodili v piatok mesto Ráva od teroristickej organizácie Daeš. Informovala o tom agentúra DPA. Ráva leží v provincii Anbár na západe krajiny pri hranici so Sýriou. Ide o posledné veľké mesto v Iraku, ktoré bolo pod kontrolou Daeš. viac »


Dvaja muži a dve ženy sa odpálili v rušných uliciach: V Nigérii zomrelo 14 ľudí

Dvaja muži a dve

16.11.2017 06:10

MAIDUGURI - Štrnásť ľudí zabili a 29 ďalších zranili štyria samovražední útočníci, ktorí sa v stredu odpálili na severovýchode Nigérie. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu. viac »


Vysokopostavení členovia Daeš boli zabití: Prekvapivé zistenie, išlo o islamistov z Nemecka

Vysokopostavení členovia Daeš boli

14.11.2017 22:25

BERLÍN - Dvoma džihádistami z Daeš, ktorých usmrtili Američania pri leteckom útoku na severe Iraku a ktorí sa mali podieľať na príprave teroristických útokov v Európe, boli bratia Ömer a Yusuf D. z nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko. S odvolaním sa na nemecké bezpečnostné zdroje o tom v utorok informovalo internetové vydanie periodika Die Welt. viac »


Boj proti Daeš sa blíži ku koncu: Americké by sa mali stiahnuť zo Sýrie, žiada sýrska vláda

Boj proti Daeš sa

14.11.2017 19:01

BEJRÚT - Sýria vyzvala Spojené štáty americké stiahnuť z krajiny svoje vojenské jednotky, keďže boj proti Daeš sa blíži ku koncu. Sýrske ministerstvo zahraničia vo svojom vyhlásení uviedlo, že prítomnosť vojakov nezabezpečí politické riešenie konfliktu. Oznámenie zverejnili krátko po tom, ako americký minister obrany Jim Mattis vyhlásil, že sa a,erická ... viac »


Daeš útočí aj v Jemene: Prihlásili sa k samovražednému bombovému útoku

Daeš útočí aj v

14.11.2017 12:39

SANÁ - Samovražedný bombový útok v jemenskom meste Aden si vyžiadal najmenej šesť mŕtvych a niekoľko zranených. K utorkovému incidentu, ktorý sa stal v centrálnej, husto obývanej časti mesta, sa prihlásila tamojšia odnož extrémistickej skupiny Daeš. Explózia poškodila niekoľko budov, pričom po sebe zanechala na zemi trosky a časti tiel. viac »


Bezcitnosť teroristov Daeš: Objavili masové hroby s ich obeťami

Bezcitnosť teroristov Daeš: Objavili

12.11.2017 06:25

BAGDAD - Masové hroby obsahujúce najmenej 400 tiel obetí zavraždených extrémistickou organizáciou Daeš objavili v Iraku. K nálezu došlo pri meste Hawídža, ktoré strávilo pod brutálnou okupáciou Daeš tri roky, informoval v sobotu portál denníka The Mirror. viac »


Hrozivá správa zo Sýrie: Daeš znova útočí, obsadil dôležitú baštu!

Hrozivá správa zo Sýrie:

11.11.2017 17:38

DAMASK - Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) znovu dobyla takmer celé mesto Búkamál, svoju bývalú baštu v Sýrii neďaleko irackej hranice. To naznačuje schopnosť militantov bojovať, aj napriek sérii nedávnych porážok. Informovalo o tom v sobotu Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii, ktoré monitoruje vojnu v krajine. viac »


Švédi ráno zažili šok: Rozhlasová stanica vkuse hrala propagandistickú pieseň Daeš

Ilusutračné foto

10.11.2017 17:05

ŠTOKHOLM - Švédska rozhlasová stanica oznámila, že ilegálny vysielač narušil v piatok ich rannú šou a odvysielal propagandistickú pieseň v anglickom jazyku vyzývajúcu obyvateľov Západu, aby sa pridali k Daešu. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.Farmerama

Farmerama

Vybuduj prosperujúcu farmu, staraj sa o úrodu, zvieratká i zamestnancov.