Obrovská búrka prekvapila aj dovolenkárov v talianskych letoviskách! FOTO Apokalypsy pri mori | Topky.sk

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Obrovská búrka prekvapila aj dovolenkárov v talianskych letoviskách! FOTO Apokalypsy pri mori

Zdroj: Facebook
12.08.2017 11:00

JESOLO - Silná búrka zasiahla aj tri z najobľúbenejších destinácii v Taliansku. Popadané stromy, zničené autá, výpadok elektriny a desiatky zranených turistov a miestnych obyvateľov. Aj to je výsledok ničivého počasia v oblasti Jesolo, Caorle a Lignano.


Kemp v meste Jesolo

Ničivá búrka zasiahla aj v kempe v Cavallino-Treporti v meste Jesolo. Jeden z padnutých stromov nešťastne zasiahol turistku. "Videl som búrku nad morom a vybral som sa do kempu. Stromy okolo mňa padali a jeden z nich zasiahol 42 – ročnú ženu," opísal situáciu prítomný hasič, ktorý bol v Jesolo na dovolenke. Spoločne s lekárom ženu spod stromu vyslobodili a privolaný záchranný vrtuľník ju previezol do nemocnice.

Obrovská búrka prekvapila aj
Zdroj: Foto: FB/Raffaele Dedin

Obrovská búrka prekvapila aj
Zdroj: Foto: FB/Raffaele Dedin

Severné Taliansko zasiahlo tornádo

Zo silnej búrky sa na severe Talianska vytvorilo tornádo. Podľa orgánov bolo pre zlé počasie tento fenomén len ťažko vidieť. Až okolo 50 ľudí vyhľadalo lekársku pomoc. Medzi zranenými boli aj nemeckí turisti, ktorých zasiahli lietajúce objekty. Prvotná správa informovala aj o jednej obeti, čo sa napokon vyvrátilo a vyhlásilo za falošný poplach. Tornádo zasiahlo mesto Caorle, Jesolo a San Michele al Tatgliamento a Portogruaro.

Obrovská búrka prekvapila aj
Zdroj: Facebook

Obrovská búrka prekvapila aj
Zdroj: Facebook

Civilná obrana varovala pred  búrkami, dažďom, krupobitím a silným vetrom v niekoľkých regiónoch na severe krajiny. Búrky by mali zaúradovať aj na Sardínii a v Toskánsku.

Extrémne počasie na juhu

Sever bojuje s búrkami a silným dažďom. V južných častiach krajiny však ani kvapka z neba nespadla. Vysoké horúčavy v tejto oblasti naďalej pokračujú a s ním aj riziko lesných požiarov. Hasiči na mieste zasahovali už asi 45 – krát, pričom používali na hasenie okrem bežnej techniky aj lietadlá. Zásahy sa uskutočnili v Ríme, na Sicílii a v Kalábrii.

Búrka zasiahla aj v blízkosti Benátok 


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: de
FOTO: Facebook/Oldtimerrennen, Facebook/Raffaele Dedin
VIDEO: Twitter/Laura Martinelli‏

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články