Utorok, 22. máj 2018. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Alarmujúce čísla dovolenkárov v Chorvátsku: Počas leta tam zahynul už štvrtý Slovák

Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.08.2017 00:00

CRIKVENICA - Chorvátsko je už niekoľko rokov najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou. Počas leta pobrežie slovenského mora navštívi až pol milióna turistov zo Slovenska. Toto leto tam, žiaľ, zahynul už štvrtý Slovák.


Ján z Banskej Bystrice sa sám vybral oddýchnuť si k moru. Rodine sa ale dlhšie neprihlásil, tak sa začala po ňom zháňať. Prišla, žiaľ, najsmutnejšia správa. "Môžeme potvrdiť, že slovenskí policajti pôsobiaci počas leta v Chorvátsku, pomáhali v prípade úmrtia slovenského turistu v Crikvenici. Tiež boli nápomocní pri komunikácii s rodinou zosnulého, asistovali pri vybavovaní potrebných dokladov a aj ďalších úkonov," uviedla hovorkyňa Prezídia policajného zboru Denisa Baloghová.

Príčinou Jánovej smrti bolo s najväčšou pravdepodobnosťou zlyhanie srdca. "Náš zastupiteľský úrad má vedomosť o úmrtí občana SR v chorvátskom meste Cirkvenica a poskytol potrebnú konzulárnu asistenciu," potvrdili z Tlačového odboru ministerstva zahraničia.  

Alarmujúce čísla dovolenkárov v

V Chorvátsku už toto leto zomreli štyria Slováci. Aj pri ostatných úmrtiach bol s najväčšou pravdepodobnosťou príčinou smrti infarkt. "V Chorvátsku náš zastupiteľský úrad zaznamenal počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny štyri úmrtia. Za mesiac jún vie MZVaEZ SR potvrdiť 64 úmrtí vo svete," doplnil rezort zahraničia s tým, že za júl čísla vo svete ešte nie sú skompletizované.


Prečítajte si aj:

PRÁVE TERAZ Na dovolenke v Chorvátsku zomrel Slovák (†54)


Ministerstvo ďalej uviedlo, že poskytnuté údaje nemusia byť kompletné, pretože o niektorých úmrtiach sú zastupiteľské úrady informované až dodatočne, o zraneniach nemusia byť informované vôbec.  

Saplunara, Mljet

Slovenskí policajti pomáhajú našim dovolenkujúcim v Chorvátsku

Polícia odporúča turistom, aby si aj na dovolenkách dávali na seba pozor a v prípade potreby môžu ešte do konca mesiaca využiť pomoc našich policajtov, ktorí sú k dispozícii non-stop na mobile a sú ochotní kedykoľvek pomôcť a poradiť. O bezpečnosť dovolenkárov sa od 1. júla do 31. augusta stará osem policajtov - štyri dvojčlenné hliadky. 

Pôsobia v rekreačných oblastiach: 

Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela, Makarska - Splitsko-dalmatínske policajné riaditeľstvo, policajná stanica Trogir, ul. Put Muline 1. V prípade núdze budú k dispozícii na telefónnom čísle +385 99 7201 001

Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga - Primorsko-goranské policajné riaditeľstvo, policajná stanica Crikvenica, ul. Kralja Tomislava 85 a. V prípade núdze budú k dispozícii na telefónnom čísle +385 99 7201 002.
 


Galéria

Ilustračné foto Saplunara, Mljet Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Facebook/Marušići, Omiš, archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články