Namiesto ochrany sexuálne obťažovanie: Karta sa obrátila, obeťou je 70 utečeniek | Topky.sk

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Namiesto ochrany sexuálne obťažovanie: Karta sa obrátila, obeťou je 70 utečeniek

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: SITA
18.02.2016 15:05

KOLÍN NAD RÝNOM - Nemecká polícia vyšetruje obvinenia zo sexuálneho obťažovania utečeniek, ktorého sa údajne dopustili ochrankári v núdzovom ubytovacom zariadení v západonemeckom meste Kolín nad Rýnom. Informovala o tom dnes tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na políciu.


Sedemdesiat utečeniek napísalo dva otvorené listy obsahujúce obvinenia, že ich sexuálne obťažovali členovia bezpečnostnej služby v školskej telocvični, fungujúcej ako ubytovňa pre utečencov v kolínskej štvrti Poll. Pisateľky listu uviedli aj obvinenie, že bezpečnostná služba zároveň zanedbala svoju povinnosť chrániť utečencov. Polícia preveruje tieto tvrdenia a vypočula jednu ženu, ktorá bola podľa svojich slov obťažovaná. Utečenky plánujú dnes odovzdať listy aj nemeckému Spolkovému úradu pre migráciu a utečencov. 

V jednom z listov sa uvádza, že bezpečnostný personál mal obscénne poznámky voči ženám, a tiež ich fotografoval alebo filmoval pri sprchovaní a dojčení. Napísal to dnes regionálny denník Kölner Stadt-Anzeiger. 

V listoch sú tiež výzvy na rýchlejšie vybavovanie žiadostí o azyl, na okamžité odvolanie spomínaného bezpečnostného personálu a na zlepšenie životných podmienok v ubytovni. 

Fotografie z ubytovne zachytávajú veľké množstvo skladacích ležadiel umiestnených do radov a smeti na podlahe, upozornil denník v článku. "Pre nás nie je telocvičňa ubytovňou, ale väzením," uvádza sa tiež v jednom liste. 

Nemecko prijalo v roku 2015 až 1,1 milióna migrantov. Pomalé tempo spracovania žiadostí o azyl a nedostatok financií v 16 spolkových krajinách Nemecka spôsobili, že mnohí utečenci zápasia o základné životné potreby. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články