Nedeľa, 18. marec 2018. Meniny má Eduard, zajtra Jozef.

Utečenecká kríza

Orbán v kampani znova strašil utečencami: Európa sa vraj vzdáva s rukami nad hlavou

Viktor Orbán

Viktor Orbán

15.03.2018 19:03

BUDAPEŠŤ - Európa sa vzdáva s rukami nad hlavou pred inváziou migrantov z Afriky a Blízkeho východu. Na verejnom zhromaždení pri príležitosti 170. výročia protihabsburskej revolúcie z roku 1848 to v stredu pred budovou maďarského parlamentu v Budapešti vyhlásil premiér Viktor Orbán. "Dnešná mládež západnej Európy bude ešte stále nažive, keď sa stane ... viac »

EÚ pritlačí na domovské krajiny migrantov: Nový mechanizmus, obmedzia vydávanie víz

EÚ pritlačí na domovské

14.03.2018 13:34

BRUSEL - Európska únia plánuje obmedziť vydávanie víz diplomatom z krajín, ktoré odmietajú prijať naspäť svojich utečencov. Štáty únie vracajú do domovských krajín len približne polovicu z migrantov, ktorým zamietli víza. viac »


Prílev migrantov do Európy poľavil: Počet žiadostí o azyl v EÚ sa znížil o polovicu

Prílev migrantov do Európy

14.03.2018 09:55

BRUSEL - Počet prvý raz podaných žiadostí o azyl v Európskej únii poklesol v roku 2017 približne o polovicu v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Vyplýva to zo správy zverejnenej v stredu v novinách vydavateľstva Funke Media Group, odvolávajúcej sa na údaje európskeho štatistického úradu Eurostat. viac »


EÚ sa chváli vyprázdňovaním utečeneckých táborov: Repatriovali vyše 16-tisíc migrantov

Federica Mogheriniová

14.03.2018 06:50

BRUSEL - Vyše 16.000 migrantov z afrických krajín, ktorí sa nachádzali v táboroch na území Líbye, bolo v priebehu januára a februára dobrovoľne repatriovaných do svojej vlasti. Uviedla to v utorok večer v Štrasburgu šéfka diplomacie EÚ Federica Mogheriniová počas vystúpenia pred poslancami Európskeho parlamentu (EP). viac »


Orbán označil Slovensko za strategického partnera: Sorosove organizácie budú útočiť

Viktor Orbán

09.03.2018 21:05

BUDAPEŠŤ - Americký finančník George Soros a jeho sieť využijú každú príležitosť na to, aby zvrhli vlády, ktoré sa vzpierajú migrácii, komentoval v piatok v Budapešti slovenskú vnútropolitickú situáciu predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. viac »


Tragický osud utečenkyne vo Švédsku: S deťmi odišla z azylového centra a zmrzla v lese

Tragický osud utečenkyne vo

01.03.2018 16:57

ŠTOKHOLM - Ženu, ktorá tento týždeň aj so svojimi dvoma deťmi opustila dočasný domov vo švédskom azylovom centre, našli v stredu zamrznutú v lese na juhu krajiny. viac »


Incident v Nemecku: Dôchodca napadol utečencov z hnevu nad imigračnou politikou vlády

Ilustračné foto

20.02.2018 15:10

BERLÍN - Nemec, ktorý v sobotu napadol nožom troch utečencov, konal z hnevu nad vládnou imigračnou politikou, informovala miestna prokuratúra. viac »


Pri utečencov europoslanci nenašli spoločnú reč, zhodli sa na iných riešeniach, uviedol Štefanec

Ivan Štefanec

19.02.2018 13:05

BRATISLAVA - Téma povinného prerozdeľovania utečencov stále rozdeľuje poslancov Európskeho parlamentu, avšak treba oceniť, že europoslanci našli spoločnú reč v iných riešeniach migrácie. Dohodli sa na lepšej ochrane hraníc, odsúhlasili systém vstup-výstup (európska obdoba amerického systému ESTA) či odobrili vytvorenie Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže. viac »


Migrácia je nebezpečná, musíme si zachovať svoju kresťanskú kultúru, povedal Orbán

Viktor Orbán

15.02.2018 10:18

BUDAPEŠŤ - Maďarsko si musí zachovať svoju kresťanskú kultúru - v nej sa každý Maďar cíti ako doma, nezávisle na tom, či je nábožensky založený, alebo nie, nechal sa najnovšie počuť maďarský premiér Viktor Orbán. Povedal to v rozhovore pre štvrtkové vydanie regionálneho týždenníka Veszprémi 7 Nap. viac »


Utečenecká kríza oficiálne na ústupe: Nemecko eviduje pokles v žiadostiach o azyl

Ilustračné foto

13.02.2018 12:40

BERLÍN - Nemecko zaznamenalo v januári pokles počtu prijatých žiadostí o azyl o 15 percent v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka. Vyplýva to z údajov, ktoré v utorok zverejnilo ministerstvo vnútra v Berlíne. viac »


EU a Albánsko sa dohodli na kontrole migrácie: Posilnia hraničnú a pobrežnú kontrolu

EU a Albánsko sa

12.02.2018 16:20

BRUSEL - Európska únia a Albánsko podpísali v pondelok v Tirane návrh dohody o operačnej spolupráci medzi Európskou agentúrou pre pohraničnú a pobrežnú stráž a albánskymi orgánmi, ktorá má zabezpečiť lepšie kontrolovanie tokov nelegálnej migrácie. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Zoomumba

Zoomumba

Založ si ZOO plnú divokých zvierat množstvo atrakcií!Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.