Sobota, 16. december 2017. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Utečenecká kríza

EÚ zvláda migračnú krízu nad očakávania, tvrdí expert: Utečenci môžu byť aj prospešní

Utečenecká rodina v Grécku.

Utečenecká rodina v Grécku.

včera o 08:15

BRATISLAVA - Európa zvláda migračnú krízu "lepšie, ako si mnohí pred dvoma rokmi mysleli". V stredu to uviedol John Crowley, šéf sekcie UNESCO, ktorá sa zaoberá sociálnymi transformáciami. Do agendy sekcie tohto odborníka patrí vedecký program MOST (Management of Social Transformations), ktorý sa v súčasnosti sústreďuje aj na tému migrácie. viac »

Šialená cesta za novým životom: Migranti sa vydali do Francúzska cez Alpy

Šialená cesta za novým

11.12.2017 16:35

SALLÉ - O záchrane piatich utečencov, ktorí sa pokúsili v noci na pondelok dostať cez zasnežené Alpy z talianskej Bardonecchie cez priesmyk Col de l'Echelle do francúzskeho Sallé, informovala prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí v pondelok talianska horská služba. viac »


Zverská cesta mladíka do Európy: Predávali nás ako dobytok, v jednom aute nás bolo 98!

Zverská cesta mladíka do

09.12.2017 23:02

ADDIS ABEBA - Harun Ahmed sa z Etiópie smerom do Európy vydal v roku 2013 kvôli vysokej nezamestnanosti a miestnej politickej situácii. Než dorazil k talianskym brehom a následne získal azyl v Nemecku, prešiel rukami niekoľkých prevádzačských skupín, ktoré ho mučili a predávali ako dobytok. Teraz sa mu vraj žije dobre, novinárom z BBC ale povedal, že ... viac »


PRÁVE TERAZ EÚ rozhodla: Žaloba na Česko, Maďarsko a Poľsko kvôli utečeneckým kvótam

Ilustračné foto
Foto

07.12.2017 14:57

BRUSEL - Európska komisia posiela Česko, Poľsko a Maďarsko na súd Únie kvôli odmietaniu programu prerozdeľovania žiadateľov o azyl podľa kvót. Oznámil to podpredseda komisie Frans Timmermans s tým, že to pre tieto krajiny nemôže byť prekvapenie. Pokiaľ by sa však rozhodli zmeniť postoj a ukázať snahu program plniť, situácia by sa ešte mohla vyriešiť, povedal Timmermans. viac »


Švédsko sa rozhodlo zistiť skutočný vek maloletých utečencov: Výsledok testovania prekvapil

Švédsko sa rozhodlo zistiť

06.12.2017 10:48

ŠTOKHOLM - Švédsko uskutočnilo previerky veku medzi migrantmi, ktorí o sebe vyhlasujú, že sú maloletými. Zistilo sa, že takmer tri štvrtiny z nich majú viac než 18 rokov, informovala v utorok spravodajská stanica BBC. viac »


Nemecká vláda uvolní ďalších 120 miliónov eur na pomoc migrantom v Lýbii

Nemecká vláda uvolní ďalších

04.12.2017 22:15

BERLÍN - Nemecká spolková vláda uvoľní na pomoc utečencom v severoafrickej Líbyi ďalších 120 miliónov eur. Informoval o tom v pondelok šéf tamojšej diplomacie Sigmar Gabriel. viac »


Mikrobus plný utečencov unikal pred políciou: VIDEO Osudový náraz, 11 mŕtvych, vrátane detí

Mikrobus plný utečencov unikal

04.12.2017 19:00

HATAY - Polícia v Turecku sa snažila na hraniciach so Sýriou skontrolovať mikrobus plný ľudí, no neuspela. Jeho vodič namiesto toho, aby zastavil, dupol na plyn a pustil sa do zbesilého úteku. Jeho nebezpečný manéver sa stal osudným desiatim utečencom, z toho šesť bolo detí. viac »


Nemecko je stále magnetom pre utečencov: Mesačne pribudne 15-tisíc žiadateľov o azyl

Ilustračné foto

04.12.2017 06:45

BERLÍN - Úrady v Nemecku vybavili v tomto roku viac žiadostí o azyl ako v ostatných 27 členských krajinách EÚ. Vyplýva to z dát štatistického úradu EÚ Eurostat, o ktorých informuje pondelňajšie vydanie denníka Die Welt. Počas prvých šiestich mesiacov sa v Nemecku rozhodlo o 357.625 žiadostiach o azyl, zatiaľ čo vo zvyšku EÚ to bolo len 199.405 rozhodnutí. viac »


Washington sa rozhodol stiahnuť podporu deklarácie OSN o utečencoch

Ilustračné foto

03.12.2017 10:44

WASHINGTON - Spojené štáty nebudú ďalej podporovať deklaráciu OSN zo septembra 2016, ktorá mala prispieť k riešeniu utečeneckých kríz vo svete. Oznámila to americká stála misia pri OSN, ktorej vyhlásenie priniesla v nedeľu agentúra DNA. viac »


Rázny krok OSN: Z Lýbie letecky prepraví do rodných krajín viac ako 15 tisíc utečencov

Utečenci, prichádzajúci do Európy,

01.12.2017 18:55

ŽENEVA - Organizácia Spojených národov plánuje do konca decembra do rodných krajín letecky prepraviť 15.000 migrantov, ktorí sú zadržiavaní v táboroch v Líbyi. Informovala o tom v piatok vo švajčiarskej Ženeve Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM). viac »


Grécko presťahovalo uchádzačov o azyl z ostrova Lesbos na pevninu

Grécko presťahovalo uchádzačov o

30.11.2017 21:25

ATÉNY - Grécke úrady premiestnili vo štvrtok niekoľko stoviek žiadateľov o azyl z ostrova Lesbos na pevninu, aby zmiernili preplnenosť v táboroch. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Big Farm

Goodgame Big Farm

Big Farm je farmárska hra, v ktorej všetko funguje presne tak, ako na vidieku.Zoomumba

Zoomumba

Založ si ZOO plnú divokých zvierat množstvo atrakcií!