Piatok, 28. apríl 2017. Meniny má Jarmila, zajtra Lea.

Utečenecká kríza

Pri ostrove Lesbos sa utopili utečenci: Medzi mŕtvymi našli i dve detičky

Ilustračné foto

Ilustračné foto

24.04.2017 18:10

ATÉNY - Najmenej 15 utečencov vrátane dvoch detí prišlo dnes o život po tom, ako sa ich plavidlo prevrátilo pri brehoch gréckeho ostrova Lesbos. S odvolaním sa na vyhlásenia gréckej pobrežnej stráže o tom dnes informovala agentúra DPA. viac »

Rakúsky kancelár vidí ohľadom utečencov jediné riešenie: Zriadenie táborov mimo Európy

Christian Kern

23.04.2017 06:07

VIEDEŇ - Problém v podobe utečencov snažiacich sa dostať do Európy si vyžaduje zriadenie záchytných táborov v mimoeurópskych krajinách. Rakúsky kancelár Christian Kern to uviedol v rozhovore, ktorý zverejnil dnes nedeľník Die Presse am Sonntag. viac »


Život v gréckom utečencom tábore: Utečenkyne píšu o pekle - potkany, úzkosť a zima

Život v gréckom utečencom
Foto

20.04.2017 09:30

ATÉNY - Pätnásť obyvateliek utečeneckého tábora Schisto neďaleko Atén spísalo svoje skúsenosti, ktoré vyjdú v prílohe jedného gréckeho denníka pod názvom Sťahovavé vtáky. Mladé Afghanky v nich približujú každodenné nástrahy táborového života: obavy z počasia, potkanov, pocity prázdnoty a menejcennosti. viac »


Prílev migrantov neustáva: Obce vyzývajú, aby poskytli ubytovanie

Prílev migrantov neustáva: Obce

18.04.2017 20:30

RÍM - Viac ako 1260 utečencov, ktorých z vôd Stredozemného mora zachránila v uplynulých dňoch posádka nemeckého plavidla Panther, dorazilo dnes popoludní do prístavu v Messine na talianskom ostrove Sicília. viac »


Tragédia pri pobreží Líbye: Najmenej 20 utečencov sa utopilo v Stredozemnom mori

Tragédia pri pobreží Líbye:

16.04.2017 16:25

RÍM - Pri pobreží Líbye sa utopilo najmenej 20 utečencov, ktorí sa pokúšali dostať cez Stredozemné more do Európy. Informoval o tom dnes fotograf agentúry Reuters, nachádzajúci sa na palube záchrannej lode Phoenix. viac »


Český minister vnútra si buchol po stole: Viac migrantov už neprijmeme

Milan Chovanec

16.04.2017 15:30

PRAHA - Česká republika doteraz prijala 12 migrantov z celkových 1600, ktoré jej určujú kvóty. Viac ich už však neprijme aj za cenu možných sankcií, uviedol v dnes zverejnenom rozhovore pre denník Právo sociálnodemokratický minister vnútra ČR Milan Chovanec. viac »


Nemecko sa pokúša zastaviť migráciu: Vláda prišla so špeciálnym návrhom

Nemecko sa pokúša zastaviť

13.04.2017 16:45

BERLÍN - Nemecka vláda vyhlásila, že v rámci opatrení, ktoré majú zastaviť prílev migrantov do Európy cez Stredozemné more, by podporila zákaz vyvážať člny z EÚ do Líbye. Práve takéto vratké plavidlá totiž využívajú často prevádzači, ktorí posielajú z Líbye do Európy každý mesiac tisíce ľudí. viac »


V Stredozemnom mori sa potopila loď s migrantmi: Zomrela žena a jedno dieťa

V Stredozemnom mori sa

12.04.2017 13:50

MADRID - Žena a jedno dieťa zahynuli po tom, ako sa v Stredozemnom mori potopila loď, v ktorej sa viezli spoločne s ďalšími 31 migrantmi. Plavidlo s utečencami smerovalo do Európy, informovala španielska námorná záchranná služba. viac »


Nemecké mesto si povedalo DOSŤ: Merkelovej zaslalo účet za utečencov

Angela Merkelová

12.04.2017 12:26

LIPSKO - Nemecké mesto Freiberg zaslalo úradu spolkovej kancelárky Angely Merkelovej účet za náklady, ktoré samospráve vznikli v súvislosti s utečencami prijatými v minulom roku. viac »


Bitka v utečeneckom tábore sa premenila na drámu: Všetko ľahlo popolom

Bitka v utečeneckom tábore

11.04.2017 12:08

LILLE - Požiar úplne zničil v pondelok večer utečenecký tábor v meste Grand-Synthe ležiacom v severnom Francúzsku. Podľa úradov vypukol po šarvátkach medzi Kurdmi a Afgancami, ktoré sa začali bitkou a neskôr prišli k slovu aj nože, pričom bolo zranených najmenej desať ľudí, uviedla agentúra Reuters. viac »


Na Austráliu vyvíja tlak organizácia Oxfam: Mali by prijať viac utečencov zo Sýrie

Sydney, Austrália

11.04.2017 10:02

SYDNEY - Austrália by mala prijať viac utečencov zo Sýrie po tom, ako austrálske úrady oznámili, že v rámci programu na presídlenie úspešne poskytli víza 12.000 sýrskym a irackým utečencom. Oznámila to dnes organizácia Oxfam zaoberajúca sa ochranou práv utečencov. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.