Pondelok, 27. marec 2017. Meniny má Alena, zajtra Soňa.

Utečenecká kríza

Muž zrejme nezvládol utečeneckú krízu: V prístave ho našli obeseného, mal pri sebe žiadosti o azyl

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred hodinou

ATÉNY - Grécka pobrežná stráž dnes oznámila, že muža, ktorý mal pri sebe žiadosti o azyl, našla obeseného v najväčšom gréckom prístave Pireus ležiacom neďaleko Atén. Neidentifikovaného muža, údajne migranta, našli mŕtveho dnes nadránom v blízkosti zóny pre odchádzajúcich pasažierov. Úrady vykonajú jeho pitvu. viac »

Turek a Bulhar za svoj nerozvážny čin doplatili zatknutím: Vo svojich vozidlách skrývali migrantov

Ilustračné foto

včera o 08:20

SOLÚN - Grécka polícia v sobotu oznámila, že zatkla dvoch vodičov nákladných vozidiel, Turka a Bulhara, ktorí prevážali celkovo 20 migrantov. viac »


V Egejskom mori našlo smrť ďalších 11 migrantov: Čln sa prevrhol pri tureckom pobreží

Tragédia na ostrove Lampedusa

24.03.2017 15:20

MADRID - Najmenej 11 ľudí zahynulo a ďalšie štyri osoby sú nezvestné po tom, ako sa v Egejskom mori pri tureckom pobreží prevrátil čln s migrantmi. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na turecké médiá. viac »


Pri líbyjskom pobreží našlo možno smrť ďalších 250 migrantov z Afriky

Pri líbyjskom pobreží našlo

23.03.2017 22:20

RÍM/BADALONA - O ďalšej možnej tragédii utečencov v Stredozemnom mori informovala dnes španielska humanitárna organizácia Proactiva Open Arms so sídlom v katalánskej Badalone. viac »


Pápež o utečeneckej kríze: Je najväčšou tragédiou od druhej svetovej vojny

Pápež František

22.03.2017 19:20

VATIKÁN - Prebiehajúca utečenecká kríza má taký veľký rozsah, že ju prekonáva len druhá svetová vojna. Pápež František to dnes povedal katolíkom zhromaždeným na Námestí svätého Petra vo Vatikáne. viac »


Rakúsko zvyšuje platbu pre migrantov, ktorí sa dobrovoľne vrátia do vlasti

Ilustračná foto

22.03.2017 17:55

VIEDEŇ - Niektorí migranti, ktorí dobrovoľne opustia Rakúsko a vrátia sa späť do svojej vlasti, dostanú podľa najnovšieho nariadenia ministerstva vnútra od rakúskej vlády dvojnásobnú sumu, a síce 1000 eur. viac »


Európky komisár pre migráciu: Môžeme docieliť, aby členské štáty prijali utečencov

Dimitris Avramopulos

21.03.2017 17:34

VARŠAVA - Určite sú možnosti, ako nastaviť program zameraný na prerozdelenie migrantov tak, aby vyhovoval všetkým členským štátom Európskej únie. Eurokomisár pre migráciu, vnútorné záležitosti a občianstvo Dimitris Avramopulos to uviedol dnes na návšteve Poľska. viac »


Zúfalá Merkelová žiada o trpezlivosť: Migranti stále prichádzajú!

Angela Merkelová

21.03.2017 15:53

BERLÍN - Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyzvala dnes na trpezlivosť s utečeneckou politikou Európskej únie aj vo svetle toho, že do Európy cez Stredozemné more prúdia stále ďalší migranti. Ide o dlhodobý vývoj, "a tam je potrebné aj nabrať dlhší dych", uviedla Merkelová po stretnutí s prezidentom západoafrickej Burkiny Faso, Rochom Marcom Kaborém, ... viac »


Tvrdá rana pre migrantov: Európske a severoafrické štáty im chcú brániť v ceste do Európy

Tvrdá rana pre migrantov:

20.03.2017 19:05

RÍM - Európske a severoafrické štáty chcú spoločnými silami zabrániť nebezpečnej snahe afrických migrantov preplaviť sa za vytúženým blahobytom cez Stredozemné more do Európy. Na stretnutí ministrov vnútra, na ktorom sa dnes v Ríme zúčastnili šéfovia rezortov napríklad z Francúzska, Nemecka, Talianska, ale aj Líbye či Tuniska, sa rozhodlo o zriadení stálej kontaktnej skupiny. viac »


Macedónsko prispieva veľkým dielom k riešeniu migračného problému Európy, tvrdí Áder

János Áder

20.03.2017 16:50

BUDAPEŠŤ - Európa musí byť vďačná Macedónsku za to, že nad svoje sily prispieva k riešeniu migračnej krízy. Povedal to dnes v Budapešti maďarský prezident János Áder, ktorý sa stretol s prezidentom Macedónska Gjorgem Ivanovom. viac »


Nové informácie o presadzovanom Trumpovom múre: Má byť neprekonateľný, známa je aj jeho výška

Ilustračné foto

18.03.2017 21:17

WASHINGTON - Plánovaný múr na hraniciach medzi Spojenými štátmi a Mexikom, ktorý presadzuje administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa, bude vysoký od 18 do 30 stôp (5,5-9,1 metra) a pre ľudí má byť neprekonateľný. Vyplýva to z požiadaviek ministerstva pre vnútornú bezpečnosť, ktoré v piatok zverejnil Americký úrad pre clá a ochranu hraníc (CBP). viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Legends of Honor

Legends of Honor

V Legends of Honor ti pôjde len o jedno - uspieť ako mág, bojovník alebo lúpežník.Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?