Sobota, 25. február 2017. Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor.

Utečenecká kríza

Nemecký politik prišiel s riešením problému s migrantmi: Pustite do Nemecka viac žien

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 19 hodinami

BERLÍN - Uprednostniť medzi migrantmi prijímanými v Nemecku ženy navrhol poslanec vládnej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Kai Wegner. Teraz do krajiny prichádzajú hlavne mladí, často osamelí muži, napísala agentúra DPA. To podľa Wegnera pravdepodobne povedie k problémom. viac »

Nový seriál od Afričanov pre utečencov vo Švajčiarsku prekvapuje: Jasný odkaz o raji na zemi!

Nový seriál od Afričanov

pred 22 hodinami

BERN - Nigérijskí filmári nakrúcajú v Berne nový trinásťdielny seriál, ktorý z veľkej časti financuje švajčiarska vláda. Cieľom diela s pracovným názvom Missing Steps (Chýbajúce kroky) nie je len upútať divákov zaujímavým príbehom, ale predovšetkým odradiť Nigérijčanov a obyvateľov ďalších afrických krajín, aby sa vydávali z vlasti za lepším životom ... viac »


Dobrovoľníkom sa naskytol otrasný pohľad: V kontajneri našli migrantov, medzi nimi i mŕtve deti

Dobrovoľníkom sa naskytol otrasný

včera o 21:20

CHUMS - Trinásť mŕtvych ľudí vrátane 13-ročného dievčaťa a 14-ročného chlapca našli dobrovoľníci na severozápade Líbye, keď otvorili dopravný kontajner, v ktorom bolo štyri dni uväznených celkove 69 migrantov rôznych národností. O náleze v meste Chums na pobreží Stredozemného mora informovala dnes Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca. viac »


Tragédia pri líbyjskom pobreží: Utopilo sa vyše 100 migrantov, uviedol preživší Gambijčan

Tragédia pri líbyjskom pobreží:

22.02.2017 22:00

KÁHIRA - Gambijčan, ktorý prežil tento týždeň tragédiu člna s migrantmi pri líbyjskom pobreží, dnes vyhlásil, že vyše 100 migrantov sa utopilo, keď ich plavidlo prišlo o motor krátko po začatí nebezpečnej plavby cez Stredozemné more. viac »


Nemecká vláda schválila zákon uľahčujúci deportácie neúspešných azylantov

Ilustračné foto

22.02.2017 15:29

BERLÍN - Nemecká vláda schválila dnes návrh zákona, ktorá má uľahčiť deportácie neúspešných žiadateľov o azyl. Opatrenia sú výsledkom dohody medzi ministrami vnútra a spravodlivosti Thomasom de Maizierom a Heikom Maasom a sú reakciou na vlaňajší útok na vianočný trh v Berlíne. viac »


Hororové spomienky ožívajú: Začal sa proces s utečencami, ktorí zneužili mladú Nemku

Ilustračné foto

21.02.2017 21:50

VIEDEŇ - Deväť utečencov z Iraku vo veku 22-48 rokov sa od dneška na Krajinskom súde vo Viedni zodpovedá zo sexuálneho zneužitia a brutálneho skupinového znásilnenia istej mladej Nemky počas silvestrovskej noci 2015. viac »


Ďalšia temná predpoveď: Do Európy je pripravených prejsť až šesť miliónov utečencov

Ilustračné foto

21.02.2017 20:30

BERLÍN - Takmer šesť miliónov utečencov je podľa nemeckých bezpečnostných zložiek pripravených preniknúť cez vody Stredozemného mora do krajín Európskej únie, napísal dnes najčítanejší nemecký denník Bild. viac »


Začal sa súdny proces s utečencom zo Sýrie: Mladík (16) je obžalovaný z terorizmu

Začal sa súdny proces

20.02.2017 21:35

KOLÍN NAD RÝNOM - Proces so 16-ročným utečencom zo Sýrie, ktorý je obžalovaný z teroristických aktivít, sa začal dnes na Krajinskom súde v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Súdne konanie s tínedžerom, ktorého zadržali vlani v septembri v kolínskej ubytovni pre utečencov, je vzhľadom na vek neverejné. viac »


Migranti majú na svedomí otrasný čin: Cez palubu hodili kresťanov, trest ich neminie

Ilustračné foto

20.02.2017 21:14

PALERMO - Šesť migrantov odsúdili dnes v Palerme na talianskom stredomorskom ostrove Sicília na 18 rokov väzenia za úmyselné zabitie tucta utečencov. viac »


Orbán vyzvihuje svoj štát: Čoraz viac krajín EÚ sa stotožňuje s názorom Maďarska na migráciu

Viktor Orbán

20.02.2017 17:37

BUDAPEŠŤ - Čoraz viac krajín v Európe sa stotožňuje s postojom Maďarska k migrácii, vyhlásil dnes v úvode jarnej schôdze parlamentu predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Podľa agentúry MTI premiér v prejave zdôraznil, že Maďarsko sa vzoprelo migračnému tlaku. "Postavili sme dočasné zábrany na južných hraniciach; ich modernizácia prebieha. V Čongrádskej ... viac »


Na rakúsko-maďarských hraniciach vznikol spor o migrantov

Ilustračné foto

20.02.2017 11:25

BUDAPEŠŤ - Na rakúsko-maďarskom hraničnom priechode Nickelsdorf-Hegyeshalom vznikla v nedeľu patová situácia po tom, čo rakúske úrady avizovali maďarskej polícii v Györi, že jej chcú vrátiť 58 migrantov. Maďarsko požaduje dôkazy o tom, že migranti prišli do Rakúska z maďarského územia, informovala dnes agentúra MTI. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?Darkorbit

Darkorbit

Staň sa vesmírnym pilotom, znič nebezpečných votrelcov a plň napínavé misie!