Teroristi z Daeš sa vyhrážajú v novom videu: Útok v ďalšej obľúbenej destinácii Slovákov! | Topky.sk

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Teroristi z Daeš sa vyhrážajú v novom videu: Útok v ďalšej obľúbenej destinácii Slovákov!

Drastické video zobrazuje popravu piatich rukojemníkov
Drastické video zobrazuje popravu piatich rukojemníkov, Zdroj: Jihadology.net
01.02.2016 13:35

RAKKA/MADRID - Hrozby teroristickej organizácie Daeš sa nad Európou vznášajú ako ťažké búrkové mračná. Dokazuje to aj ďalšie nové video, v ktorom islamisti po Británii varovali pred útokmi aj Španielsko.


Posledné video džihádistov zobrazuje popravu piatich rukojemníkov a pritvrdzuje ďalšími hrozbami pre Erópu. Francúzsky hovoriaci bojovník Daeš spomína nedávne útoky v Európe a sľubuje, že ďalšie ešte prídu. Blízkym cieľom má byť podľa neho Španielsko.

UPOZORNENIE: Obsah fotografií nie je vhodný pre osoby s citlivou povahou a neplnoletých.

Teroristi z Daeš sa
Zdroj: Jihadology.net

Islamisti však avizovali, že majú na muške aj Britániu a ich útoky budú také silné a strašné, že vlasy zošedivejú aj deťom, ako odkázali v nedávnom videu. Spojené kráľovstvo čaká podľa ich varovania leví podiel útokov v Európe. Apokalyptické proroctvo džihádistov spresňuje, že parížske útoky neboli poslednou tvrdou ranou.

Teroristi z Daeš sa
Zdroj: Jihadology.net

Špecialisti budú video plné nových hrozieb analyzovať a pokúsia sa identifikovať maskovaného militanta, ktorý sa vyhráža útokmi na španielske mestá Toledo a Córdoba. Španielsko podľa jeho slov „draho zaplatí“.  V 15. storočí malo nútiť nekresťanov v Andalúzii podstúpiť krst a tých, ktorí odmietali, vrátane moslimov, dobyvateľskí Španieli vyháňali z oblasti.

Teroristi z Daeš sa
Zdroj: Jihadology.net

Podľa odhadov sa k Daeš minulý rok pripojilo asi 1 500 Francúzov, medzi ktorými bolo najmenej 220 žien. Experti sa budú snažiť plánované útoky džihádistov v Európe odhaliť a odvrátiť, ale podľa bezpečnostných analytikov táto skutočnosť teroristické ohrozenie Británie nemení.

Teroristi z Daeš sa
Zdroj: Jihadology.net


Galéria

Drastické video zobrazuje popravu

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: jihadology.net

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články