Martinka: Netuším, odkiaľ Mečiar vedel o vyhrážkach | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Martinka: Netuším, odkiaľ Mečiar vedel o vyhrážkach

Karol Martinka
Karol Martinka
24.07.2006 09:33

BRATISLAVA - Bývalý majiteľ Piešťanských kúpeľov a manžel Mečiarovej "poradkyne pre všetko" Karol Martinka netuší, odkiaľ vie predseda ĽS-HZDS o výhražných telefonátoch jeho rodine po úteku do Viedne. Martinka pre týždenník Plus 7 dní potvrdil Mečiarove slová, že sa mu vyhrážali useknutím ruky vtedajšej manželky Blaženy, ak nevráti kúpele. S Mečiarom však o tom nehovoril. "Isté je, že o obsahu telefonátu vedeli nielen Martinkovci, ale aj ten, čo sedel na druhej strane," konštatuje Plus 7 dní.


"Spúšťacím mechanizmom hrôz v rodine boli záhadné telefonáty, v ktorých sa dotyčný vyhrážal, že ak nevrátim kúpele Fondu národného majetku, pošle mi v balíku odseknutú ruku mojej vtedajšej ženy. Blažena to veľmi ťažko znášala, rovnako ako aj stratu domoviny. Tak som kúpele radšej vrátil, aby mala moja rodina pokoj. Tragédii to však nezabránilo. Rakúska polícia nič nevyšetrila, len potvrdili, že sa telefonovalo zo Slovenska. Akurát neviem, odkiaľ o tom vedel Mečiar," povedal Martinka pre ostatné vydanie Plus 7 dní.

"V tomto prípade sú ešte nevyjasnené veci. Nejde len o zablokované účty, ale niekto sa im vyhrážal terorom. A po návšteve oficiálneho predstaviteľa Slovenskej republiky, pokiaľ ja mám informáciu, ich navštívili gangstri a vyhrážali sa, že jeho manželke useknú ruku, ak nepodpíšu návrat Piešťanských kúpeľov. Veď to bol teror voči tej rodine. A tam sa ona zosypala a spustil sa reťazec, ktorý vrcholil potom ostatným. A ten pán sa dodnes ukazuje na obrazovkách a mravoučne poučuje všetkých," vyhlásil začiatkom júla Mečiar pre agentúru SITA. Podľa neho je to politik, jeho meno povedať nechcel, nešlo však o exministra vnútra Vladimíra Palka. Podľa predsedu ĽS-HZDS by mal byť Martinka rehabilitovaný rovnako ako bývalý šéf SIS Ivan Lexa.

Martinku súd v kauze nezákonnej privatizácie Piešťanských kúpeľov nedávno oslobodil. Môže sa teda vrátiť na Slovensko. Ako uviedol pre týždenník, po sedemročnom exile je stále v šoku z toho, že je slobodný. Vráti sa najskôr o pol roka. "Musí sa mi vrátiť aj dôvera v slovenskú justíciu," dodal. Jeho manželka Blažena v exile zomrela. Keď mal ich syn osem rokov, pokúsila sa ho zabiť nožom, potom sa pokúsila zabiť seba skokom z balkóna ich vily. O niekoľko týždňov sa obesila vo viedenskej psychiatrii na opasku zo župana. Martinka sa druhý raz oženil pred tromi rokmi s opatrovateľkou syna. Pred necelým rokom sa stal otcom dcérky Melanie.

Týždenník v článku Martinka sa vráti uvažuje, či zo samovraždy Blaženy viniť len telefonujúceho. O tom však možno podľa časopisu pochybovať. "Martinková sa totiž tajne liečila v Rakúsku na psychiatrii už v čase, keď po boku Mečiara spolurozhodovala o osude našej krajiny a patrila k najvplyvnejším ľuďom v štáte. A aká bola diagnóza? Paranoidná schizofrénia," píše Plus 7 dní.

Galéria

Vladimír Mečiar a Blažena Blaženu Martinkovú zabili vyhrážky,

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články