Domáce spravodajstvo | Topky.sk
Sobota, 29. január 2022. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Domáce spravodajstvo

KVÍZ Ach, tá gramatika... Ako dobre ovládate slovenský jazyk? Otestujte sa!

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Jednoduchý prístup k internetu a sociálne siete ukázali na Slovensku jednu smutnú vec - ako málo ľudí ovláda svoj materinský jazyk. Pripravili sme pre vás kvíz, v ktorom zistíte, ako ste na tom so slovenčinou. viac »

Matovič opäť kritizuje SaS: Opatrenia z "kilečka 2" treba prekontrolovať! Pri prvom bola škoda 15 miliónov

Matovič opäť kritizuje SaS:
FotoVideo

26.01.2022 16:00

BRATISLAVA – Opatrenia z balíčka na podporu podnikateľského prostredia "kilečko 2" z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR treba rad za radom prekontrolovať, aby nevznikli chyby ako pri prvom "kilečku". viac »


Kolíková čaká so správnymi súdmi na súdnu mapu: Remišová pripomína termíny

Kolíková čaká so správnymi
Foto

26.01.2022 15:35

BRATISLAVA - Rozporové konanie k mape správnych súdov prebieha, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková čaká v tejto súvislosti aj na to, akým smerom sa bude uberať reforma súdnej mapy po rokovaniach v koalícii. Uviedla to po stredajšom rokovaní vlády. viac »


Iniciatíva Zvierací ombudsman pripravila návrh zákona: Zákaz predaja pyrotechniky?

Iniciatíva Zvierací ombudsman pripravila

26.01.2022 15:10

BRATISLAVA - Iniciatíva Zvierací ombudsman pripravila návrh novely zákona aj vládneho nariadenia, ktorým by sa zakázal predaj a používanie zábavnej pyrotechniky kategórie F2, F3 a F4 na celom Slovensku. Návrh predstavila na prvom stretnutí pracovnej skupiny pre ochranu zvierat v utorok (25. 1.) v Národnej rade SR. O zákaze predaja pyrotechniky a návrhu... viac »


FOTO Polícia zadržala dílera drog: Kokaínom a metamfetamínom zásoboval celý okres Lučenec

FOTO Polícia zadržala dílera
Foto

26.01.2022 14:45

KOVÁČOVÁ – Policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) spoločne s príslušníkmi Policajného zboru (PZ) z Banskej Bystrice zadržali pri obci Kováčová v okrese Zvolen dílera drog. Ten mal podľa polície drogy distribuovať najmä v okrese Lučenec. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. viac »


COVID pozitívni pribúdajú rýchlo, situácia sa zhoršila všade: OMIKRON vlna už prepukla! Štát sa pripravuje na tlak

COVID pozitívni pribúdajú rýchlo,
FotoVideo

26.01.2022 14:30

BRATISLAVA - Na dnešnom rokovaní vlády budú na stole viaceré témy. Okrem iného by mal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský informovať o detailoch, ako budeme postupovať počas vlny omikronu. viac »


Slovensko vstupuje do druhej fázy vlny OMIKRONU! Na test si počkáme dlhšie, nie sú kapacity

Testovanie PCR testami na
Video

26.01.2022 14:29

BRATISLAVA - Slovensko aktuálne vstupuje do druhej fázy vlny omikronu, pre ktorú nie sú kapacity testovania dostatočné. Čakacie lehoty na PCR test sa tak predĺžia. Upozorňuje na to iniciatíva Veda pomáha - COVID-19, ktorá vlnu nového variantu nového koronavírusu rozdelila na tri fázy, v ktorých sa mení úroveň záujmu o testovanie. viac »


Náklady na prevoz zomretých na KORONAVÍRUS do miesta bydliska preplatí štát

Počet úmrtí v Mexiku

26.01.2022 14:20

BRATISLAVA - Náklady na prevoz niektorých zomretých na COVID-19 späť do miesta bydliska preplatí pozostalým štát. Vyplýva to z návrhu, ktorý vláda schválila na stredajšom rokovaní. viac »


Po radikálnom kroku prišli tvrdé slová: Mikloš na ministerstve hospodárstva skončil! Sulík odkazuje, že reaguje hystericky

Po radikálnom kroku prišli

26.01.2022 13:00

BRATISLAVA – Rozhodol sa skončiť. Ivan Mikloš oznámil, že končí ako poradca na ministerstve hospodárstva. Dôvodom sú výroky šéfa rezortu Richard Sulíka (SaS) týkajúce sa Ukrajiny, Krymu a sankciám voči Rusku. Minister hospodárstva si však stojí za svojimi vyjadreniami a reakcia Mikloša ho mrzí. viac »


Pravidlá plánovania obrany štátu upraví nová smernica: Schválila ju dnes vláda

Pravidlá plánovania obrany štátu
FotoVideo

26.01.2022 11:56

BRATISLAVA - Podrobnosti o plánovaní obrany štátu vrátane súvisiacej dokumentácie, ale aj postup pri plánovaní použitia ozbrojených síl na účely obrany štátu upravuje nová smernica vlády. Kabinet ju schválil v stredu.  viac »


Premiér o záveroch analýzy k POVINNÉMU očkovaniu: Je to možné! Zaviesť sa dá štyrmi spôsobmi

Premiér o záveroch analýzy
FotoVideo

26.01.2022 11:35

BRATISLAVA - Povinné očkovanie na ochorenie COVID-19 sa zrejme zavedie až vtedy, ak sa objaví nový koronavírusový variant, ktorý by dostával ľudí do nemocníc. Slovensko je momentálne v stúpajúcej vlne omikronu a očakáva sa, akým spôsobom sa prejaví v nemocniciach. viac »


AKTUÁLNE Ladislav Bašternák ide na slobodu! Rozhodol o tom Krajský súd v Trenčíne

Ladislav Bašternák
FotoVideo

26.01.2022 11:34

TRENČÍN - Odsúdený podnikateľ Ladislav Bašternák ide podmienečne na slobodu. Rozhodol o tom senát Krajského súdu (KS) v Trenčíne v stredu na neverejnom zasadnutí. viac »


Prudký nárast prípadov: Pribudlo 14-tisíc COVID pozitívnych! Ochoreniu podľahlo 27 ľudí

Prudký nárast prípadov: Pribudlo
FotoVideo

26.01.2022 11:29

BRATISLAVA - Prostredníctvom 32 328 vykonaných RT-PCR testov odhalili v utorok (25. 1.) na Slovensku 13.840 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo 27 obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) a Ministerstvo zdravotníctva (MZ SR) viac »


Pellegrini po dlhom čakaní konečne odhalil výsledok PCR testu: Vráti sa nakoniec do práce?

Pellegrini po dlhom čakaní

26.01.2022 11:28

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA - Predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini má po nepriaznivom víkende konečne dôvod na radosť, a to aj vďaka výsledkom PCR testu, na ktorý čakal od začiatku tohto týždňa. Jeho výsledok expremiér Pellegrini oznámil v statuse na sociálnej sieti. viac »


MIMORIADNE Exšéfa vojenských tajných našli mŕtveho pri Devíne: Vec rieši NAKA aj Lipšic!

MIMORIADNE Exšéfa vojenských tajných
Foto

26.01.2022 09:50

BRATISLAVA – Siahol si na život? Národná kriminálna agentúra má v uplynulých hodinách riešiť šokujúci prípad. V bratislavskom Devíne, v miestnom kameňolome Slovenského vodohospodárskeho podniku údajne našli nehybné telo bývalého riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby Petra Bučku. Na mieste sa údajne nachádzal aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. viac »


Zmeny v spravodajskej televízií: Nový vlastník vymenil riaditeľku

Zmeny v spravodajskej televízií:

26.01.2022 09:46

BRATISLAVA -Televízia TA3 má nového vlastníka - podnikateľa v oblasti médií, Michala Voráčka, ktorý odkúpil 100 percentný podiel od skupiny Grafobal Group podnikateľa Ivana Kmotríka prostredníctvom svojej spoločnosti Blueberg Media. Zmeny nastali na pozícií riaditeľa. viac »


Príznaky COVIDU sa menia: Je ich viac! Môže za to nový variant OMIKRON, upozorňuje Mikasov úrad

Príznaky COVIDU sa menia:
FotoVideo

26.01.2022 08:54

BRATISLAVA - Klinické príznaky ochorenia COVID-19 sa rozšírili. Pri ich výskyte je nutné sa izolovať od ostatných a kontaktovať svojho všeobecného lekára. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorá je účinná od utorka (25.1.). viac »


EMA bude lepšie pripravená na ďalšiu zdravotnú krízu, tvrdí Ďuriš Nicholsonová

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

26.01.2022 08:20

BRATISLAVA/ŠTRASBURG - Posilnenie právomoci Európskej agentúre pre lieky (EMA) umožní podľa slovenskej europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej tejto inštitúcii pracovať nezávislejšie. Taktiež má byť lepšie pripravená na ďalšiu zdravotnú krízu a zlepšiť kľúčové aspekty transparentnosti a zapojenia sa zainteresovaných strán. viac »


Vieme, čo vám naštartuje imunitu - antibiotiká to nie sú

Vieme, čo vám naštartuje

26.01.2022 08:00

BRATISLAVA - Podľa údajov z Eurobarometra až 61% Slovákov nevie, že antibiotiká neúčinkujú proti vírusom. Od lekára si ich pýtame aj na liečbu chrípky či prechladnutia. Neuvedomujeme si, že pri takomto správaní nám hrozí riziko antibiotickej rezistencie a v spojení s celkovým životným štýlom, najmä nedostatkom spánku a pohybu, zvýšeným stresom, zlou... viac »


Samsung predstavil netradičnú novinku: Toto je päť dôvodov, prečo sa ju oplatí mať doma!

Samsung predstavil netradičnú novinku:

26.01.2022 06:05

BRATISLAVA - #Samsung je priekopníkom inovatívnych technológií. Dokázal to aj počas januárovej konferencie CES 2022, kde predstavil svoj nový revolučný nielen projektor The Freestyle. Získa si ťa neobyčajne obyčajným dizajnom a funkciami, ktoré skutočne oceníš. viac »


Vláda sa bude zaoberať rizikami bezpečnostných hrozieb i rozvojovou spoluprácou

Vláda sa bude zaoberať

26.01.2022 06:02

BRATISLAVA - Zníženie frekvencie krízových situácií i ich negatívnych dosahov chce štát dosiahnuť prostredníctvom implementácie Národnej stratégie riadenia rizík bezpečnostných hrozieb SR. Dokument, ktorý má zadefinovať opatrenia pre obmedzenie vplyvu hrozieb na funkčnosť spoločnosti, bude v stredu schvaľovať vláda. viac »


Najčítanejšie články