Rezort financií dostane budúci rok menej o 5,45 milióna eur | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Rezort financií dostane budúci rok menej o 5,45 milióna eur

Peter Kažimír
Peter Kažimír
Zdroj: SITA
11.10.2013 12:05

BRATISLAVA – Ministerstvo financií (MF) SR dostane v budúcom roku menej peňazí. V porovnaní so schváleným rozpočtom na tento rok klesajú zdroje kapitoly zo štátneho rozpočtu o 5,45 milióna eur na 280 miliónov eur.


Spolu s eurofondami bude mať rezort k dispozícii 548 miliónov eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu na rok 2014, ktorý vo štvrtok (10.10.) schválila vláda.

Zníženie výdavkov podľa MF súvisí najmä úspornými opatreniami v súvislosti s projektom ESO. "Úsporné opatrenia sa racionalizáciou procesov a činností kapitoly premietnu do zníženia výdavkov na nákup softvéru, výpočtovej techniky, telekomunikačných služieb a výdavkov na nákup dopravných prostriedkov," priblížilo ministerstvo v rozpočte.

Výdavky na tovary a služby sa v roku 2014 rozpočtujú vo výške 104 miliónov eur. V porovnaní so schváleným rozpočtom na rok 2013 tieto výdavky klesajú o 4,07 milióna eur. Kapitálové výdavky sú rozpočtované vo výške 15,6 milióna eur a klesajú tak o 2,06 milióna eur alebo 11,6 %.

Do výdavkov MF zahrnulo aj peniaze na reformu daňovej a colnej správy. "Reforma daňovej a colnej správy zostáva naďalej prioritou vlády a v rokoch 2014 až 2016 sa predpokladá jej financovanie najmä zo zdrojov Európskej únie prostredníctvom Operačného programu Informatizácia spoločnosti. V prípade, že by nebolo možné realizovať reformu cez uvedený operačný program, bude nevyhnutné vyčleniť na financovanie reformy dodatočné zdroje zo štátneho rozpočtu," avizoval rezort financií.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články