Hlavné mesto začína s postrekmi komárov | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Hlavné mesto začína s postrekmi komárov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
14.06.2010 14:26

BRATISLAVA - Hlavné mesto začína dnes od 12:00 s postrekmi komárov. Uviedla to hovorkyňa primátora Beatrice Szabóová. S postrekmi sa začne postupne na Partizánskej lúke, následne v mestskej časti Karlova Ves.


"Dnes sa ešte látkou účinnou proti premnoženým komárom (Kontakt) strieka mestská časť Petržalka a následne Jarovce a Čunovo. V utorok by sa malo pokračovať v mestskej časti Nové Mesto a v Devíne," uviedla Szabóová. Aplikáciu chemických prostriedkov vykoná odborne spôsobilá firma CHEMIX -- D.

Krajský úrad životného prostredia v Bratislave povolil postreky aj v niektorých chránených územiach: Horský park a okrajová časť Devínske alúvium Moravy v mestskej časti Devín a Devínska Nová Ves, v okrajovej časti Dunajské luhy, na Partizánskej lúke v Malých Karpatoch, okrajové časti územia európskeho významu Bratislavské luhy (lokalita Slovanský ostrov v mestskej časti Devín, lokalita Sihoť v mestskej časti Karlova Ves) a územia európskeho významu Bratislavské luhy, lokalita Ostrovné lúčky (okrajová časť územia v mestskej časti Rusovce a v mestskej časti Čunovo).

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články