Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Semifinalisti slovenskej Eurovízie obstáli v teste priemerne

Aj skupina Get Explode absolvovala test IT zručností
Aj skupina Get Explode absolvovala test IT zručností
18.02.2010 11:00

Celonárodný test IT zručností Slovákov si na vlastnej koži skúsili aj prví slovenskí semifinalisti Eurovision Song Contest 2010. V IT Fitness Teste obstáli s priemernými výsledkami okolo 40%. Najlepšie „skóre“ pritom paradoxne nezískal spevák, ale moderátor priamych prenosov Martin Kontúr.


IT Fitness Test zavítal do zákulisia Eurovízie pred prvým semifinálovým kolom, aby zistil, ako sú na tom s IT zručnosťami momentálne najsledovanejší speváci na Slovensku. Ako prvý sa do testovania pustil Richard Čanaky, ktorý ukázal, že práca s PC mu nerobí žiadny problém.

 

Semifinalisti slovenskej Eurovízie obstáli
Priznal, že test nebol najľahší, ale môže sa pýšiť výsledkom 58%.
Semifinalisti slovenskej Eurovízie obstáli
Celkový priemer mierne znížili škandalózni chlapci zo skupiny Get Explode. Spevák Laco Kováč sa ukázal ako pravý „rocker“ s 15%. Popri testovaní stihol spolu s Majom Čurkom pobaviť okolie pózovaním a najvšemožnejšími príbehmi. Ešteže im skóre vylepšil gitarista Juraj Bača, ktorý test zvládol na 58%. Najšialenejší semifinalisti musia byť skrátka vždy iní.
Semifinalisti slovenskej Eurovízie obstáli
Zahanbiť sa nenechali ani najhladnejšie speváčky Eurovízie – Renáta Čonková a Martina Polievková. Do testu sa pustili bez párkov a s plným nasadením. Rodáčka z Prievidze, Martina Polievková, zvládla test v rekordne krátkom čase a v tomto prípade aj s uspokojujúcim výsledkom. Sama priznala, že počítače nie sú práve jej parketa a v IT Fitness Test dosiahla 21%.
Semifinalisti slovenskej Eurovízie obstáli
Rockerka á la Laco Kováč z nej ešte nie je, ale smer už má. „Párková kráľovná“ Renka Čonková to dotiahla na uspokojivých 30%. Predsa len sme testovali speváčky a nie IT geekov.
Semifinalisti slovenskej Eurovízie obstáli
Pri teste sa poriadne zapotili aj spevák Miro Jaroš a choreograf Jaro Bekr.
Semifinalisti slovenskej Eurovízie obstáli
Obidvaja pozerali do netbooku s hlavou v smútku. Výsledok však nebol vôbec zlý. Chlapci to obaja zvládli na 65%. Umelecká duša skrátka nájde čaro aj v jednotkách a nulách.
Semifinalisti slovenskej Eurovízie obstáli
Hviezdou dňa bol však bezpochyby Martin Kontúr. Moderátor zo zákulisia priamych prenosov a PR manažér STV 1 sa ukázal ako zdatný užívateľ technológii. S hlavou v dlaniach a potom na čele, ale predsa tromfol všetkých spevákov a na stupienok víťazov sa dostal s výborným výsledkom 73%. Martin si tak vyslúžil naše gratulácie a môže sa pýšiť titulom IT guru Eurovision Song Contest 2010.

 

Chcete si aj vy porovnať výsledky s testovanými celebritami? Kliknite na www.eskills.sk, otestujte sa a zistite okamžite svoje IT skóre! Každý otestovaný je navyše zapojený do súťaže o hodnotné IT ceny. Tak neváhaj a ukáž nám ako sú na tom tvoje IT zručnosti v celonárodnom IT Fitness Teste!


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: PR článok
FOTO: Neopublic Porter Novelli

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články