Sobota, 17. apríl 2021. Meniny má Rudolf, zajtra Valér.

NASA prehodnotila zverokruh a úplne ho zmenila! Pozrite sa, aké ste teraz znamenie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
17.07.2020 08:25

WASHINGTON - V čase hospodárskej neistoty sa veľa ľudí obracia na horoskop, ktorý by im ukázal, akým smerom sa ubrať. A práve teraz prišla NASA s informáciou o zmene dátumov znamení zverokruhu. Výpočty našich predkov sú totiž vďaka fyzikálnym dejom ovplyvňujúcim našu planétu už dávno nepresné. Sumarizovanie nových prepočtov rozhodlo aj o existencii nového znamenia.


Mnohí veria tomu, že znamenie zverokruhu a horoskopy z neho odvodené vplývajú na každodenné fungovanie a smerovanie ľudí v bežnom živote. V čase pandémie, kedy nás neistota núti zvažovať mnohé rozhodnutia, sú pre viacerých práve horoskopy akýmsi záchytným bodom a hľadajú v nich odpovede na dôležité otázky. NASA však nedávno prehodnotila doterajší zverokruh a na základe najnovších výpočtov zostavila nový, píše web denníka The Sun. Tie, o ktoré sa zhruba pred 2500 rokmi opierali Babylončania, sú totiž už dávno nepresné. Naši predkovia vtedy študovali vzťah medzi umiestnením konštelácií na oblohe a pohybom Slnka. Po zmapovaní jeho 360-stupňovej dráhy zostavili znamenia zvieratníka z dvanástich obdĺžnikov na oblohe. Každý z nich je 30 stupňov dlhý a 18 stupňov široký a priradili k nemu jedno znamenie. Vtedy síce videli aj znamenie hadonosa, ale keďže sa nehodil ani do jedného zo spomínaných štvorcov, tak ho jednoducho vynechali.

NASA prehodnotila zverokruh a
Zdroj: Getty Images

"Babylončania ignorovali skutočnosť, že Slnko sa pohybuje v trinástich konšteláciách, nie v dvanástich mesiacoch, aby si udržali poriadok so svojím dvanásťmesačným kalendárom. Potom priradili každej z týchto konštelácií rovnaké množstvo času. Os Zeme však v súčasnosti napríklad pri panne ukazuje 45 dní, kým pri Škorpiónovi je to iba sedem dní," vysvetlil hovorca NASA

Kolísavá zemská os teda rozhodla o tom, že žiadne zo súhvezdí nie je v súčasnosti na tom istom mieste ako v dávnej minulosti. V dôsledku toho došlo nielen k zmene dátumov jednotlivých znamení, ale aj k tomu, že do zvieracieho zverokruhu pribudlo znamenie hadonos. Vošlo sa medzi škorpióna a strelca. Názov znamenia je odvodený z gréckeho slova ophiuchus a znázorňuje muža, ktorý zápasí s hadom. Niektoré znamenia sa však teraz prekrývajú, čo do celého zverokruhu prinieslo akurát tak chaos. 

NASA prehodnotila zverokruh a

Zmeny v zverokruhu

KOZOROŽEC

Kedysi: 22. december - 20. január

Teraz: 20. január - 16. február

VODNÁR

Kedysi: 21. január - 18. február

Teraz: 16. február - 11. marec

RYBA

Kedysi: 19. február - 20. marec

Teraz: 11. marec - 18. apríl

BARAN

Kedysi: 21. marec - 20. apríl

Teraz: 18. apríl - 13. máj

BÝK

Kedysi: 21. apríl - 21. máj

Teraz: 13. máj - 21. jún

BLÍŽENCI

Kedysi: 22. máj - 21. jún

Teraz: 21. jún - 20. júl

RAK

Kedysi: 22. jún - 22. júl

Teraz: 20. júl - 10. august

LEV

Kedysi: 23. júl - 23. august

Teraz: 10. august - 16. september

PANNA

Kedysi: 24. august - 22. september

Teraz: 16. september - 30. október

VÁHY

Kedysi: 23. september - 23. október

Teraz: 30. október -  23. november

ŠKORPIÓN

Kedysi: 24. október - 22. november

Teraz: 23. november - 29. november

HADONOS

29. november - 17. december

STRELEC

Kedysi: 23. november - 21. december

Teraz: 17. december - 20. január


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články