Vnúčatá našli po babičke obrovský poklad: Celé roky ho ukrývala v mrazničke pri jahňacine! | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Vnúčatá našli po babičke obrovský poklad: Celé roky ho ukrývala v mrazničke pri jahňacine!

Zdroj: Getty Images
12.11.2019 09:25

UFFINGTON - Zberateľka starožitností požiadala expertov, aby určili hodnotu cenností, ktoré sa našli v dome po zosnulej starej pani v anglickom grófstve Wiltshire. Ukázalo sa, že ide o šperky v hodnote viac ako 115 000 eur. Najväčším prekvapením v tomto prípade ale bolo to, že sa nachádzali v mrazničke.


Aukcionárka Pippa Kindosonová-Triggová uviedla, že vnúčatá nebohej ženy ju požiadali, aby drahocennosti ohodnotila. Tie sa okrem iného našli aj v mrazničke pri zamrznutom jahňacom mäse. Chlad vraj nemal na ich stav žiadne negatívne účinky. V dome sa nachádzali aj doklady o tom, že šperky boli kúpené na rôznych aukciách alebo od konkrétnych predajcov.

Ilustračné foto
Vnúčatá našli po babičke
Zdroj: Getty Images

"Pozostalí po starenke povedali, že ich babička mala schovaných veľa pekných vecí. Ľudia jej generácie mali tendenciu ukrývať svoje cennosti pre prípad, že by prišli horšie časy," prezradila Triggová. 

VIDEO Mysleli si o nich, že sú blázni: Otec so synom však objavili na svojom pozemku poklad!

Súčasťou kolekcie je napríklad 500-ročný renesančný smaltovaný prívesok v hodnote v prepočte takmer 30 000 libier, 400-ročná sada šperkov z rubínového zlata, náhrdelník s príveskom z diamantu a smaragdu, taliansky zafír zo 17. storočia za 15 000 libier či rubínový náhrdelník. Všetky nájdené cennosti poputujú na aukciu, ktorá sa koná 13. novembra v meste Swindon. Ich hodnota je predbežne odhadovaná na 100 000 libier (116 000 eur). 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články