Traja kamaráti išli na dovolenku do Španielska: Dvaja z nich tam zahynuli, úplne nezmyselná smrť | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Traja kamaráti išli na dovolenku do Španielska: Dvaja z nich tam zahynuli, úplne nezmyselná smrť

Punta Prima v Španielsku
Punta Prima v Španielsku
Zdroj: Getty Images
12.07.2019 18:03

TORREVIEJA - Neďaleko pobrežného mesta Torrevieja v Španielsku došlo minulú stredu k tragédii, pri ktorej vyhasli životy dvoch Britov. Incidentom sa už zaoberajú miestni vyšetrovatelia. Cudzie zavinenie bude zrejme vylúčené, pretože príčinou nešťastia bola pravdepodobne snaha o dobrý selfie záber.


Minulý utorok približne okolo pol ôsmej večer boli na pobreží Costa Blanca v oblasti známej ako Punta Prima privolaní záchranári k dvom zraneným občanom Veľkej Británie. Daniel Vivian Mee (†25) a Jayde Dolman (†20) sa zrútili z deväť metrov vysokého útesu na prístrešok pobrežnej hliadky. Napriek veľkému úsiliu sa Daniela zachrániť nepodarilo. Druhý, ťažko zranený Jayden, bol vrtuľníkom prevezený do nemocnice v meste Alicante, kde sa ho podarilo stabilizovať. Na druhý deň ale svojim zraneniam podľahol. 

Jayden Dolman
Traja kamaráti išli na
Zdroj: Facebook/Jayden Dolman

"Trojica Britov si podľa všetkého robila selfie a dvaja z nich spadli z útesu. Tretiemu mužovi sa nič nestalo, bol však v šoku, a preto je hospitalizovaný v nemocnici v Torrevieje," uviedla miestna polícia. 

Karina (†15) si chcela urobiť selfie pred prichádzajúcim vlakom: Jej telo roztrhal na kúsky

Útes je upravený a zabezpečený zábradlím, takže pre vyšetrovateľov bude výpoveď tretieho muža kľúčová. Podľa očitých svedkov ale život dvoch mladíkov vyhasol práve kvôli selfie fotke. Incident už potvrdilo aj britské veľvyslanectvo.


Galéria

Punta Prima v Španielsku Jayden Dolman

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články