Bezdomovca obdivovali za jeho pomoc bezmocnej žene: Teraz vyšla pravda na povrch, oklamal celý svet | Topky.sk

°C

Nedeľa, 15. december 2019. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Bezdomovca obdivovali za jeho pomoc bezmocnej žene: Teraz vyšla pravda na povrch, oklamal celý svet

Johnny Bobbit
Johnny Bobbit
Zdroj: Twitter/ABC News
14.03.2019 15:29

MOUNT HOLLY - Bezdomovec z americkej Philadelphie sa minulý piatok na súde priznal k trestnému činu krádeže formu podvodu v spolupáchateľstve a hrozí mu trest až desaťročného odňatia slobody v súvislosti s prípadom, ktorý šokoval celú Ameriku.


Bezdomovec Johnny Bobbit bol ešte pred niekoľkými mesiacmi hviezdou amerických televízií a dojímal divákov v úlohe obetavého muža, ktorý, hoci žije na okraji spoločnosti, aj z toho minima, ktoré mal, pomáhal blížnym.

Trojica podvodníkov vylákala od
Zdroj: SITA/AP

Príbeh, ktorý Bobbitt a jeho komplici prezentovali verejnosti, bol o obyvateľke New Jersey, ktorá sa v októbri 2017 vybrala do Philadelphie na návštevu za priateľkou, no tesne pred mestom jej došiel benzín a skončila zúfalá na krajnici diaľnice. Mal ju zachrániť bezdomovec, ktorý jej priniesol z neďalekej pumpy kanister s benzínom. Ten kúpil za svojich posledných dvadsať dolárov.

Johnny Bobbit
Zdroj: SITA/David Swanson/The Philadelphia Inquirer via AP, Pool, File

Žena v snahe odvďačiť sa obetavému bezdomovcovi vyhlásila verejnú zbierku prostredníctvom služby GoFundMe, v rámci ktorej vyzbierala vyše 400-tisíc dolárov (približne 340-tisíc eur) od viac ako 14 000 darcov. Problém ale nastal, keď sa zistilo, že celý príbeh bol iba vymyslený. Prišli na to vyšetrovatelia, ktorí sa prípadom začali zaoberať po tom, ako sa Bobbitt a autorka verejnej zbierky Katie McClure z New Jersey začali verejne hádať o vyzbierané peniaze.

Trojica podvodníkov vylákala od
Zdroj: SITA/AP

Vyšetrovatelia zistili, že Bobbitt, McClure a jej priateľ Mark D'Amico si celý príbeh vymysleli ako fintu na dôverčivých spoluobčanov, pomocou ktorej chceli získať peniaze. Zistilo sa, že všetci traja sa poznali najmenej mesiac predtým, ako sa mala udiať vymyslená romantická príhoda na diaľnici. Vyšetrovatelia vypátrali aj sms-správy, v ktorých Bobbitt písal viacerým svojim priateľom, že celá vec je podvod.


Galéria

Johnny Bobbit Trojica podvodníkov vylákala od Johnny Bobbit Trojica podvodníkov vylákala od

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články