FOTO Matka rodila cisárskym rezom, toto ani vo sne nečakali: Synček sa narodil v bubline! | Topky.sk

Štvrtok, 23. máj 2019. Meniny má Želmíra, zajtra Ela.

FOTO Matka rodila cisárskym rezom, toto ani vo sne nečakali: Synček sa narodil v bubline!

Zdroj: profimedia.sk
17.02.2019 19:27

VILA VELHA - Kurióznym spôsobom prišiel na svet zdravý chlapček v nemocnici Praia da Costa v brazílskom meste Vila Velha. Bábätku museli totiž lekári pomôcť dostať sa z amniotického vaku, ktorý sa pri pôrode zvyčajne pretrhne, no v tomto prípade zostal úplne neporušený.


Amniotický vak z čírej kvapaliny, v ktorom sa vyvíja plod v tele matky, sa pri pôrode väčšinou pretrhne. Lenže v prípade Noaha sa tak nestalo a chlapček prišiel na svet doslova v darčekovom balení. Zrejme sa mu ešte z neho nechcelo vyliezť von, a tak mu musel pomôcť pôrodník. "Takéto prípady sú zriedkavé, ale stávajú sa," poznamenal lekár Rafael Angelo Baggieri. Podľa štatistík takto "zabalené"  príde na svet jedno zo 100 000 bábätiek.

FOTO Matka rodila cisárskym
Zdroj: profimedia.sk

Autorkou týchto jedinečných fotografií je Jana Brasilová. Tá sa špecializuje na fotografovanie detí pri pôrode a výnimočnú chvíľu Noahovho príchodu na svet si želala zdokumentovať jeho 34-ročná matka. Vtedy ešte netušila, že chlapček zapózuje takýmto skutočne kurióznym spôsobom.

FOTO Matka rodila cisárskym
Zdroj: profimedia.sk

"Je to niečo výnimočné, kontaktujú ma ľudia z celého sveta. Cítim obrovské emócie a teším sa z toho, že všetko dobre dopadlo," povedala Monyck Valascová. Podľa dostupných informácií je Noah úplne zdravý a oddychuje, pretože príchod na tento svet ho doslova zmohol. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články