Majiteľ domu prišiel domov a toto našiel v bazéne: Ľudí smutná FOTO zhrozila | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Majiteľ domu prišiel domov a toto našiel v bazéne: Ľudí smutná FOTO zhrozila

Zdroj: Facebook/Wildcare Australia Inc.
09.02.2019 14:45

GOLD COAST - Šokujúca fotografia, ktorú na sociálnej sieti zverejnila organizácia na ochranu prírody Wildcare Australia, vzbudila medzi užívateľmi vlnu rozhorčenia. Ochranári sa ale bránia a tvrdia, že týmto spôsobom vzdelávajú verejnosť a tlačia na ľudí, aby viac chránili prírodu.


Fotka utopenej koaly, ktorá skončila v bazéne jedného z domov na austrálskom pobreží Gold Coast, poburuje užívateľov sociálnej siete. Členov organizácie Wildcare Australia privolal k utopenému zvieratku bezradný majiteľ nehnuteľnosti. "Týmto spôsobom poukazujeme na závažnosť situácie v súvislosti s týmito zvieratami," vysvetlila svoj postoj organizácia.

Medvedík sa vraj utopil, keď sa chcel z bazéna napiť. Austráliu totiž v posledných týždňoch sužovali vysoké teploty. Koaly pritom vedia plávať, a preto ochranárov prekvapuje, že k utopeniu došlo. Ani ich argumentácia ale užívateľov Facebooku neuspokojila. 

Ochrancovia prírody bijú na poplach: Po roku 2050 už tieto rozkošné zvieratá neuvidíte

"Toto nie je šťastný spôsob vzdelávania verejnosti. Akurát sa pri tom každý rozplače, tá fotka je príliš smutná a krutá," myslí si väčšina. Predstavitelia Wildcare Australia ale trvajú na tom, že bolo potrebné na tento incident upozorniť. Teraz apelujú na majiteľov bazénov, aby ich zakrývali a viac si chránili svoje pozemky. 


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články