°C

Piatok, 15. január 2021. Meniny má Dobroslav, zajtra Kristína.

Manželia na svadobnej ceste náhle ochoreli: Najprv bolesť hrdla, mladík nakoniec asi ochrnie!

Zdroj: Facebook/Adam Spoerri
25.11.2018 10:02

MILWAUKEE - Manželstvo mladého amerického páru zo štátu Wisconsin sa začalo ako zo zlého sna. Krátko po svadbe sa totiž ich spoločný život presunul za múry nemocnice, kde tridsaťročný mladík bojuje s ochorením, ktoré štatisticky postihne jedného človeka z milióna.


Adam a Bridget Spoerriovci stihli spečatiť svoju lásku tento rok v júli. Spolu však žijú už niekoľko rokov a z ich vzťahu vzišli aj dve deti. Na svadobnej ceste začalo oboch pobolievať hrdlo. Kým Bridget sa rýchlo uzdravila, Adamov zdravotný stav sa rapídne zhoršil. Bolela ho hlava a mal problémy s dýchaním.

Manželia na svadobnej ceste
Zdroj: Facebook/Adam Spoerri

Symptómy neutíchali, a tak v auguste absolvoval rôzne testy. Lekári mu nakoniec diagnostikovali akútnu ochabnutú myelitídu (AMF). Ide o veľmi zriedkavé ochorenie s nepredvídateľnou dispozíciou. Jeho príčina doteraz nie je známa a čo je horšie, ide o nevyliečiteľnú diagnózu. AMF napadá nervový systém, pacientom postupne zlyháva svalový tonus a ochrnú. Neskôr nie sú schopní sami dýchať a väčšina z nich končí na respiračnom prístroji. 

Manželia na svadobnej ceste
Zdroj: Facebook/Adam Spoerri

Postup ochorenia je veľmi individuálny a nešťastná Bridget verí, že jej milovaný manžel tu bude s ňou a s deťmi čo najdlhšie. Každý deň Adama navštevuje a dáva mu nádej. Z nemocnice ho už dala previezť do rehabilitačného centra, kde sa mu venuje tím špecialistov. "Obaja sú silní bojovníci. Skláňam sa pred ich láskou," povedala o manželoch neurologička Taylor Finsethová. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články