Tereza zažalovala online zoznamku, dostane mastné odškodné: Keď ale zistíte, za čo! | Topky.sk

Streda, 17. júl 2019. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Tereza zažalovala online zoznamku, dostane mastné odškodné: Keď ale zistíte, za čo!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
17.08.2018 08:46

LONDÝN - Odškodné vo výške 13 100 libier (takmer 13 700 eur) priznal britský súd žene, ktorá si v snahe nájsť si bohatého partnera zaplatila exkluzívne členstvo v elitnej zoznamovacej agentúre. Tá jej ale muža jej snov "nedodala". Súd v stredu konštatoval, že zoznamka klamala, keď tvrdila, že má vo svojej databáze dostatočný počet zámožných mužov. Informoval o tom britský denník The Guardian.


Sudca pri vyhlasovaní verdiktu povedal, že požiadavky rozvedenej Terezy Burkiovej "neboli skromné". Štyridsaťsedemročná žena hľadala "sofistikovaného džentlmena", ideálne zamestnaného vo finančnom sektore. Dôležité bolo, aby viedol život na úrovni a bol ochotný cestovať. Najdôležitejšie pre ňu bolo, aby chcel deti. Burkiová zaplatila agentúre Seventy Thirty za jej služby 12 600 libier (14 136 eur).

Podľa sudcu ju ale zoznamka uviedla do omylu, keď uisťovala, že má v zásobe mnoho potenciálnych kandidátov. Tých bolo asi len 100, čo podľa sudcu rozhodne nie je veľa - zvlášť keď sa vezme do úvahy, koľko ich vzhľadom k náročným kritériám Burkiovej z výberu vypadlo.

Agentúra sa na súde obhajovala tým, že Burkiová mala "príliš veľké a nerealistické očakávania". "Sme malá, exkluzívne agentúra, žiadna obyčajná online zoznamka. Nemôžeme mať tisíce členov, pretože jednoducho toľko slobodných a bohatých nie je," povedala jej zakladateľka a šéfka Susie Ambrose.


Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články