VIDEO Vodič precenil svoje sily, snažil sa odohnať bizóna: Tipnite si, ako to skončilo | Topky.sk

Utorok, 19. marec 2019. Meniny má Jozef, zajtra Víťazoslav.

VIDEO Vodič precenil svoje sily, snažil sa odohnať bizóna: Tipnite si, ako to skončilo

Zdroj: Youtube/KRTV NEWS
08.08.2018 08:38

WYOMING - Istej Američanke sa pri prejazde po ceste v Yellowstonskom národnom parku podarilo nakrútiť kuriózne video. Zachytáva na ňom bizóna, ako sa bezstarostne prechádza pomedzi autá na preplnenej vozovke a šoféra, ktorý sa ho zbytočne snažil usmerniť.


Zubor americký alebo bizón americký nie je nijaký drobček a v Severnej Amerike patrí k najväčším cicavcom. Hmotnosť samcov sa môže pohybovať okolo jednej tony. Je preto nepochopiteľné, že takéto obrovské zviera chcel na ceste v Hayden Valley v usmerniť jeden zo šoférov. Bizón totiž vstúpil na rušnú vozovku a medzi autami vyvolal rozruch a zmätok. Jeden z vodičov vystúpil z auta a snažil sa ho odohnať, aj keď muselo byť každému jasné, že ide o vopred prehratý boj. 

VIDEO Vodič precenil svoje
Zdroj: Youtube/KRTV NEWS

Lindsey Jonesová, ktorá sa nachádzala v jednom z vozidiel uviaznutých v zápche, vytiahla mobil a zaujímavú situáciu si nakrútila. Statný tur sa po pár sekundách rozbehol k mužovi, ktorému zjavne chýbal pud sebazáchovy, ale nakoniec pokojne odkráčal na okraj cesty.

VIDEO Vodič precenil svoje
Zdroj: Youtube/KRTV NEWS

Vedenie národného parku odporúča, aby si návštevníci držali odstup najmenej sto metrov od medveďov a vlkov a aspoň 25 metrov od všetkých ostatných voľne žijúcich živočíchov.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab
VIDEO: Youtube/KRTV NEWS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články