°C

Pondelok, 26. október 2020. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

A je to tu! Prvá prognóza meteorológov veští drsnú zimu: Teplotná dráma už o pár týždňov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP
26.09.2016 12:59

LONDÝN - Britskí meteorológovia sa už na začiatku jesene nedočkavo pýtajú, čím nás prekvapí blížiaca sa zimná sezóna. Podľa ich prvej prognózy by mohla prísť zima, akú sme v Európe za posledné roky nezažili. Výrazne by sa podľa nich mohlo ochladiť už začiatkom novembra.


Štyri mesiace hustého sneženia a teploty pod bodom mrazu. Také sú vyhliadky britských meteorológov na zimu 2016/2017, uvádza portál Express.co.uk. Treskúci mráz a snehové záveje by podľa nich mali trápiť krajinu od novembra až do februára. Pri tejto príležitosti odborníci sľubujú nielen snehové búrky, ale aj biele Vianoce.

V Tatrách už napadol sneh: FOTO Predstavujeme vám prvého snehuliaka sezóny!

Skeptikom, ktorí prísľubu tuhej zimy neveria, meteorológovia odkazujú, aby sa nedali zmiasť teplým septembrovým počasím. Očakávaná zmena doveje až z polárnych oblastí a má mať dramatický priebeh. Británia údajne čelí jednej z najchladnejších zím za posledné roky.

A je to tu!
Zdroj: SITA/AP

Výrazné ochladenie má nastať už začiatkom novembra a jej negatívnymi sprievodnými javmi majú byť ťažké krupobitia aj snehové víchrice. Pravdepodobnosť studenej tohtoročnej zimy sľubuje aj oslabenie oceánskeho prúdenia El Niňo, ktorý ovplyvňoval počasie v Európe minulý rok. Šanca, že sa milovníci zimných športov už tento rok dosýta vybláznia na snehu, je minimálne 50-percentná. 

A je to tu!
Zdroj: SITA/AP


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články