Strateného Chrisa našli po rokoch úplne zarasteného: Keď ho ostrihali, schudol 40 kíl | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Strateného Chrisa našli po rokoch úplne zarasteného: Keď ho ostrihali, schudol 40 kíl

Je z neho ostrihaný krásavec
Je z neho ostrihaný krásavec
Zdroj: Foto: SITA
03.09.2015 14:59

CANBERRA - V austrálskom meste Canberra ostrihali barana, ktorý mal na sebe neuveriteľných 40 kilogramov vlny. Zviera našli niekoľko kilometrov od najbližšej ovčej farmy nemenovaní ľudia a báli sa, že by neprežilo leto. Jeden z nálezcov pomenoval ovcu Chris, pričom sa inšpiroval seriálom Father Ted (1995 - 1998).


Vykastrovaného barana previezli zamestnanci organizácie RSPCA do Canberry, kde dostal anestetikum, aby ho mohli ostrihať. Bál sa totiž ľudí a chceli ho tiež ochrániť pred prípadnou bolesťou, ak by mu padajúca vlna potrhala kožu. "Myslím si, že ho doteraz nikto nestrihal a nazdávam sa, že má asi päť alebo šesť rokov," uviedol strihač Ian Elkins pre Australian Broadcasting Corporation a dodal, že vlna pravdepodobne skončí v múzeu, pretože pre komerčné účely je príliš dlhá.

Strateného Chrisa našli po
Zdroj: Foto: SITA

Strateného Chrisa našli po
Zdroj: Foto: SITA

Výkonná riaditeľka RSPCA Tammy Ven Dange dúfa, že sa spomínané množstvo vlny dostane do Guinnessových svetových rekordov. Doterajší rekord, konkrétne 27 kilogramov ovčej vlny, sa podarilo získať ostrihaním barana menom Shrek z Nového Zélandu, ktorého zbavili vlnenej pokrývky po šiestich rokoch v roku 2004. Podľa Ven Dange váži Chris po ostrihaní 44 kilogramov, je v poriadku a hľadajú mu nový domov.


Galéria

Je z neho ostrihaný

Nástroje k článkuZDROJ: SITA, miš
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články