°C

Streda, 27. január 2021. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Experti prišli s ohromujúcou správou: Ježiš bol ženatý a mal dvoch synov!

Ježiš mal s Magdalénou žiť v manželskom zväzku
Ježiš mal s Magdalénou žiť v manželskom zväzku
Zdroj: noquestionleftbehind.com
10.11.2014 15:00

LONDÝN - O Ježišovi Kristovi bolo popísaných mnoho teórií. Niektorí odborníci vyhlasujú, že nebol taký svätec, ako sa o ňom hovorilo. Ďalší zašli ešte ďalej a tvrdia, že Ježiš vôbec neexistoval. Tá posledná sa obúva do jeho rodinného stavu. Syn Boží bol vraj ženatý a mal dve deti!


Reči o tom, že Ježiš udržiaval intímny pomer s Máriou Magdalénou, sú staré už niekoľko storočí. Teológovia sa tým začali zaoberať preto, lebo si všimli, že sa táto biblická postava akosi často objavuje v už existujúcich evanjeliach v súvislosti s významnými momentmi v Kristovom živote, ako napríklad jeho vzkriesenie. V Evanjeliu podľa Lukáša je dokonca Magdaléna označovaná za "hriešnicu".

Ježiš a Mária Magdaléna
Zdroj: profimedia.sk

Nový rukopis, o ktorom sa svet dozvedá až teraz, to však berie ako hotovú vec. Píše sa v ňom, že Kristus nezomrel ako slobodný muž. Predtým, než bol ukrižovaný, sa vraj zosobášil s prostitútkou Máriou Magdalénou. Svadobná hostina mala trvať sedem dní. Dvojica spolu splodila dvoch synov - Menaše a Efraima. Vzácny text, ktorý je písaný v aramejčine na pergamene zo zvieracej kože, objavili v knižnici Britského múzea. Je starý viac ako tisíc rokov a okrem iného sa v ňom spomína aj to, či majú Ježišove deti nejakých potomkov.

Teológovia zvyknú príbeh Márie Magdalény bagatelizovať. Kanadský profesor náboženských štúdií Barrie Wilson a filmár Simcha Jacobovici, ktorý nájdený rukopis preložili, tvrdia, že jej úloha bola oveľa dôležitejšia. Podľa nich sa stala manželkou Mesiáša. Wilson a Jacobovici sú presvedčení, že autorom pôvodného textu evanjelia je Kristov nasledovník. Podľa nich ide o chýbajúce piate evanjelium, pričom tie zvyšné štyri napísali Marek, Matúš, už spomínaný Lukáš a Ján v prvom storočí nášho letopočtu.

Ježiš a Mária Magdaléna
Zdroj: profimedia.sk

Za dôkaz, že Ježiš a Mária Magdaléna boli manželmi, by sa dal považovať aj príbeh o tom, ako Mária umývala po ukrižovaní Kristovo telo. To mohli ženy v tom čase robiť len v prípade, že boli manželky zosnulého. Detaily o rukopise predstavia jeho objavitelia už túto stredu na tlačovej konferencii. Uviedol portál metro.co.uk.


Galéria

Ježiš mal s Magdalénou Ježiš a Mária Magdaléna Ježiš a Mária Magdaléna

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: profimedia.sk, noquestionleftbehind.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články