Tejto Slovenke to "páli": VIDEO failu vo vedomostnej súťaži zabáva internet! | Topky.sk

Streda, 15. august 2018. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Tejto Slovenke to "páli": VIDEO failu vo vedomostnej súťaži zabáva internet!

Súťažiaca vymyslela nové slovo
Súťažiaca vymyslela nové slovo
Zdroj: YouTube
16.07.2014 19:55

BRATISLAVA - Slovenčina je reč veľmi flexibilná a ohybná. Výmenou dvoch písmen môžete hneď dostať nové slovo s celkom iným významom. Občas sa stane, že sa ľuďom popletie jazyk a potom vznikajú rôzne humorné situácie. Horšie už je, keď k tomu dôjde pred celým národom.


Nervozita (alebo nevedomosť) robí svoje. Presvedčila sa o tom jedna Slovenka, ktorá sa zúčastnila vedomostnej súťaže Páli vám to. Princípom hry je postupné odkrývanie písmen v slove, ktoré máte uhádnuť. Spolu s odhaľovaním jednotlivých písmen však úmerne tomu klesá aj možná výherná suma.

Spomínaná žena hádala slovo zložené z desiatich písmen. Odkrytých mala už osem, chýbalo jej prvé a tretie. Všetkým naokolo už pravdepodobne bolo jasné, o aké slovo ide. Súťažiaca po dlhšom uvažovaní nakoniec vyslovila ...

A tu sa dostávame ku kameňu úrazu. Nie je totiž celkom jasné, čo vlastne povedala. Vieme len to, že to rozhodne nebola správna odpoveď. Išlo buď o Kožmeker, Kajžmentke, Kajžmeker. V každom prípade však malo ísť o Fajnšmekera. Video zachytávajúce túto bizarnosť sa pred pár dňami objavilo na internete a okamžite sa stalo hitom.

Niekto už dokonca stihol vyrobiť aj paródiu, v ktorej moderátor relácie Thomas Kamenár uznáva odpoveď za správnu a pripisuje žene peňažnú výhru.

 


Nástroje k článkuZDROJ: npFoto a
VIDEO: Youtube/picoviny.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články