Štvrtok25. júl 2024, meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana, Aneta

Zákaz pochovávania v rakvách rozpútal šialenstvo: Dôchodcovia začali páchať samovraždy!

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: dvice.com)

PEKING – Starší ľudia vo východnej Číne údajne začali páchať samovraždy vzhľadom na hroziaci zákaz pochovávania v rakvách do zeme, tvrdia príbuzní. Miestni predstavitelia to však popierajú, napísala dnes agentúra DPA.

Nové predpisy zakazujúce pochovávanie v rakvách by mali od 1. júna začať platiť v meste An-čching v provincii An-chuej. Podľa novín The Beijing News dosiaľ spáchalo samovraždu šesť starších obyvateľov dedín v okolí An-čchingu. Zástupcovia úradov začali 18. apríla chodiť od dverí k dverám a registrovať rakvy. V rovnaký deň podľa čínskeho denníka spáchala samovraždu obesením 81-ročná žena. Rakvu mala údajne pripravenú už desaťročie.

 Syn 97-ročného muža, ktorý sa zabil vlastnou rukou v blízkej obci, povedal, že jeho otec by nespáchal samovraždu, keby sa nezavádzali nové pohrebné predpisy. Provinčná správa vo vyhlásení uviedla, že žiadna zo samovrážd nemá spojitosť s novými predpismi, ktoré budú zavedené "postupne a flexibilne", napísala agentúra Sinchua.

Čínska tradícia uctievania predkov často zahŕňa aj stavbu hrobiek pre členov rodiny, ktorí môžu stráviť prípravou vlastných rakiev aj desať rokov. Kremáciu vnímajú úrady ako spôsob, ktorým sa dá šetriť priestor pre pohrebiská. An-čching je jedno z dvoch miest v provincii, ktoré stále povoľujú pohreb v rakvách.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu