Jar zničila Jarmile (68) ruky: Prišla o odtlačky prstov! | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Jar zničila Jarmile (68) ruky: Prišla o odtlačky prstov!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: boats.com
12.05.2012 07:40

OSTRAVA - Keď si Ostravčanka Jarmila Nováková išla vybavovať cestovný pas, myslela si, že pôjde o bežnú rutinu. Na úrade ju však čakalo nemilé prekvapenie v podobe oznámenia, že nemá odtlačky prstov! Žena sa domnieva, že jej ich zničila Jar.


Nad dlaňami šesťdesiatosemročnej ženy krútili hlavami úradníčka ostravského magistrátu aj policajt. "Povedali mi, že niečo také v živote nevideli," povzdychla si Nováková.

S častejším používaním Jari prišla do kontaktu na sedemročnej brigáde, kde odmasťovala a umývaka opravené práčky. Vďaka tomu mala hebkejšie ruky, presne tak, ako sa hovorilo v reklame. Lenže nastali aj iné zmeny. "Zmizli mi odtlačky prstov. Keby som neplánovala ísť k moru a nekončila mi platnosť starého pasu, tak by som na to nikdy neprišla," vysvetlila Jarmila.

Seniorka vo veci oslovila výrobcu čistiaceho prostriedku, spoločnosť Procter&Gamble. "Napísali mi, že mám pri umývaní Jarou používať rukavice. Takéto upozornenie ale na etikete, ani v televíznej reklame nie je." Firma podľa hovorcu Juraja Králika týmto považuje prípad za uzavretý, informoval Blesk.cz.

Novákovú potešila aspoň správa od kožnej lekárky, ktorá jej povedala, že o odtlačky neprišla úplne. Sú len menej zreteľné a úradníčka ich pravdepodobne nevedela získať. O odtlačky sa totiž dá natrvalo prísť len tak, že by vám niekto odstránil brušká všetkých prstov.


Nástroje k článkuZDROJ: Blesk.cz, np
FOTO: boats.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články