Nespokojný Bratislavčan roztrhal lístky a vynadal komisii | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Nespokojný Bratislavčan roztrhal lístky a vynadal komisii

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
10.03.2012 18:20

BRATISLAVA – V bratislavskej mestskej časti Nové Mesto už odvolilo vyše 50 percent zo všetkých 33.817 zaevidovaných voličov. Okrskové komisie preto na základe svojich skúseností očakávajú, že volebná účasť bude vyššia ako pri minulých parlamentných voľbách. Potvrdil to hovorca Miestneho úradu Marek Tettinger.


Jednotlivé volebné miestnosti otvorilo Nové Mesto klasicky o siedmej hodine ráno. V tej chvíli tam už čakali občania, prvý volič teda odovzdal svoj hlas len niekoľko minút po otvorení miestností. "Do jednej volebnej miestnosti však vošiel volič, ktorý roztrhal všetky svoje volebné lístky a vyhodil ich do vzduchu," uviedol Tettinger. Chcel tak dať najavo svoju nevôľu s voľbami a členom komisie dokonca vynadal.

Na ďalšom okrsku sa členovia komisie zase stretli aj s iným kurióznym prípadom. Volič chcel odovzdať svoj hlas aj za manželku, ktorá je momentálne v kóme.

V bratislavskom Novom Meste funguje 44 okrskov. Rovnaký je počet volebných miestností, ktoré sú rozmiestnené v 18 objektoch. Najväčší počet volebných okrskov - päť - má mestská časť na Sibírskej ulici v budove miestnej základnej školy.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články