Prekliate miesto: Celú dedinu postihla záhadná "epidémia" rakoviny! | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Prekliate miesto: Celú dedinu postihla záhadná "epidémia" rakoviny!

Wewelsfleth
Wewelsfleth
Zdroj: Sabine Kolz
16.02.2012 14:04

WEWELSFELTH - Takmer každú domácnosť v severonemeckej obci Wewelsfleth s približne 1500 obyvateľmi postihla smrtiaca choroba. Zo záhadných dôvodov sa tam vyskytlo o päťdesiat percent prípadov rakoviny viac, než je v krajine priemer.


Člen takmer každej tamojšej rodiny trpí nejakým druhom rakoviny. Miestni z tragickej situácie vinia tri blízke jadrové elektrárne a neďalekú lodenicu, kde natierajú lode vysoko toxickou farbou. Vinu dávajú aj nemeckým autoritám, že celé roky iba ticho prihliadajú k tomu, ako do ich domovov vietor a dážď prináša rakovinotvorné chemikálie, a vládu žiadajú o okamžité prešetrenie.

Akademici z univerzity v Lübecku tu síce nedávno vykonali výskum, v ktorom skúmali rôzne druhy rakoviny, ktorými obyvatelia Wewelsflethu trpia, ako napríklad rakovinu prsníka, pľúc, maternice a žalúdka, porovnali ich s dátami z elektrární a lodenice, pozorovali životný štýl občanov, ale nenašli žiadne prepojenie.

Obyvatelia preto teraz žiadajú autority v Berlíne, aby nechali vypracovať novú štúdiu, ktorá by záhadnú "epidémiu rakoviny" v dedine osvetlila. "Je to ako prekliatie," uviedol podľa denníka Daily Mail starosta Wewelsflethu Ingo Karsten, ktorému už rakovina vzala prvú aj druhú manželku.


Nástroje k článkuZDROJ: sz, tn.cz
FOTO: Sabine Kolz

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články