°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Skupina Vidiek bola online: Ako vznikol názov kapely?

Skupina Vidiek bola online.
Skupina Vidiek bola online.
Zdroj: Vidiek
14.09.2015 00:01

BRATISLAVA – Skupina Vidiek vydá v októbri po dlhých dvanástich rokoch úplne nový album s názvom „Vidiek s oblohou“. Názov albumu nemá nič spoločného s astronómiou, obloha nie je v tomto prípade nad našimi hlavami, ale čisto gastronomicky - na tanieri. Hlavným chodom je skupina Vidiek a oblohou sú mnohí hostia, známi speváci alebo hudobníci. Pri tejto príležitosti prišla kapela na online rozhovor do topiek.


Spevák skupiny Vidiek Jano Kuric o tom hovorí: „Dnes sme hostí konečne zrátali a je ich 13 krát viac, než členov našej skupiny. Medzi 65 hosťami sú napríklad Katarína Knechtová,  Franta Černý z Čechomoru, Mišo Kaščák, Pišta Vandal, alebo Pacora Trio a Puding Pani Elvisovej. A veľa našich ďalších  kamarátov hudobníkov. Sám som prekvapený, že ich je až toľko, keď sme album postupne nahrávali, tak som si to ani neuvedomil.“

S niektorými z hostí sa skupina Vidiek znovu stretne na jesennom turné.  Už čoskoro potom, ako nový album vyjde, sa Čechomor a Vidiek s Pacora Triom vydajú na „Načo pôjdem domov Tour 2015“, aby 14. októbra spolu zahrali v Diamond People Clube v Košiciach, 15. októbra v Ministry of Fun v Banskej Bystrici, 21. októbra v Piano Clube v Trenčíne a 22. októbra v Babylone v Bratislave. Vstupenky si všetci záujemcovia môžu zakúpiť v sieti www.predpredaj.sk.

Ochutnávka spoločného vystúpenia skupiny Vidiek s Pacora Triom.


Online rozhovor

10:08 - otázka od: Verča Dobrý deň,mňa by len zaujímalo že prečo práve názov Vidiek?koho to bol nápad dať tento názov? Túto otázku sme ešte nikdy nedostali :-) Vznikli sme na vidieku v obci Rovinka, kde sme usilovne skúšali v dome kultúry a keď sme cez prestávku sedeli na malinovke v miestnej krčme, tak to niekoho napadlo a všetci to ihneď odsúhlasili.

10:11 - otázka od: smejčok zdravím vás... chcem sa spýtať Janka, aký je jeho vzťah s jeho kolegyňou Věrou Bílou s ktorou kedysi vydal spoločný album, či je s ňou v kontakte a či ju chodí navštevovať do Rokycanov? Věru mám rád a verím, že aj ona mňa. Raz som bol veru aj v Rokycanoch. Navarila kapustové halušky a čičagóje. Jedli sme z jednej misy.

10:13 - otázka od: Peťo Ahoj Janko, preco sme ta nikdy nevideli v porote Superstar, Talentu ci podobnej zabavnej televiznej show? Ponuky urcite boli... Nemôžem byť v porote, lebo ja sám by som porotou neprešiel.

10:16 - otázka od: VERONIKA Dobrý deň prajem,ako by som sa dostala k podpisovej karte aj z podpisom a venovaním od p.Kuricu keď bývam mimo BA a adresu na verejnosť nechcem dávať?Ďakujem :) Veľmi, veľmi ťažko. Podpiskarty sa minuli a nové sa ešte len tlačia. Ale verím, že počas nášho jesenného turné už budú, tak stačí prísť na jeden z koncertov, 14.10, v Košiciach, 15.10. v Banskej Bystrici, 21.10. v Trenčíne a 22.10 v Bratislave.

10:21 - otázka od: Peter Pozdravujem skupinu Vidiek! Chcem sa opýtať čo bolo príčinou, že prestávka medzi novými albumami trvala 12 rokov? Hudobná kríza, alebo obyčajná lenivosť? :) Aj my Ťa pozdravujeme, Peter :-) Určite to je mix rozličných okolností, ale nie je to ani lenivosť, ani kríza. Hlavne, že sne sa už k albumu dokopali a začiatkom októbra vyjde.

10:22 - otázka od: Mária Mala som Vás rada ako "ventilákov" a mám vás rada aj teraz. Vy osobne ma veľmi oslovujete ľudsky, lebo ste rovnako milý a príjemný pred kamerou aj za kamerou. Janíčko, teším sa na Vaše koncerty a želám Vám veľa zdravia, pohody a dobrej muziky. Nabíjate ma energiou a dobrou náladou - ďakujem. :-) Ďakujem :-) Veď hlavne preto to robím.

10:23 - otázka od: Jano Ahojte, kedy a kde vas mozeme vidiet nazivo? ste moja oblubena kapela! Ahoj Jano, pozri sa na www.skupinavidiek.sk, tam o tom píšu :-)

10:24 - otázka od: Peťa Jankooo, si zadaný? :))) No, ako to povedať? Predsa už 20 rokov áno.

10:24 - otázka od: Karol Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či bude aj nejaká autogramiáda v rámci Vášho turné s Čechomor. Ďakujem. Pravdaže, po každom z koncertov, čiže 14.10, v Košiciach, 15.10. v Banskej Bystrici, 21.10. v Trenčíne a 22.10 v Bratislave.

10:30 - otázka od: Jozo Ahojte, pripravujete aj novy album? Budu na nom neaky hostia? Ahoj Jožo, dobrá otázka :-) Nový album, ktorý sa volá "Vidiek s oblohou" vyjde začiatkom októbra a okrem členov skupiny Vidiek na ňom hrá alebo spieva 65 hostí, napríklad Katarína Knechtová z Prešova, Franta Černý z Čechomoru, Mišo Kaščák z Trenčína, Pišta Vandal z Čadu, Pacora Trio zo Slovenska aj Moldavska a tak ďalej.

10:33 - otázka od: Dream Zdravim, hravate aj na sukromnych akciach? :P Ak ano je to velmi drahe? :c)) Dakujem Ahoj, hráme aj na súkromných akciách. Veľmi drahá je Shakira, my sme cenovo hlboko pod ňou. Na www.skupinavidiek.sk nájdeš kontakt, napíš alebo zavolaj.

10:35 - otázka od: Marek Zdravím kapelu! Chcem sa spýtať, akú hudbu počúvate v súkromí a kto zo slovenských interpretov je Váš najoblúbenejší? Každý počúva niečo iné, inak by to bola nuda. A našimi obľúbenými slovenskými interpretmi sú tí, ktorí spievajú alebo hrajú na našom novom CD "Vidiek s oblohou".

10:36 - otázka od: Majo Ahoj, s kým sa vám najlepšie žúruje? Predsa s knihou a pohárom vína :-)

10:39 - otázka od: Matej Dobry den, Chystá sa skupina blízkej dobe na turné ? Pravdaže :-) Od polovice októbra ideme spolu s Čechomorom a Pacora Triom na cesty v rámci "Načo pôjdem domov Tour 2015", zahráme každý zvlášť aj všetci naraz 14.10. v Košiciach, 15.10. v Banskej Bystrici, 21.10. v Trenčíne a 22.10 v Bratislave, 29.10. v Dubline, 30.10. v Londýne a 31.10. v Manchestri. Presné časy a miesta sú na www.skupinavidiek.sk. Už ma bolí ruka, čo som toľko písal :-)

10:41 - otázka od: Zuzana Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo hlása Vaša hudba a aké je jej posolstvo vo vašom ponímaní? Ste skvelí, zažila som Vás raz na koncerte na festivale a zabavili sme sa fantasticky. Všetko dobré. Zuzka Zuzana, ak naša hudba prinesie dobrú náladu, tak je misia splnená. A niekedy je misia splnená, aj keď si spolu poplačeme, na to je hudba.

10:42 - otázka od: Dano Cau Jano, kedy konecne zmenis ten svoj nezdravy zivtony styl ? Dakujem Dano, asi už len keď umrem. Ale potom už naozaj :-)

10:44 - otázka od: Vojto Dobry den...mna by zaujimalo o com alebo o okom je skladba anjel? Nuž, o komkoľvek, kto sa v tejto pesničke zbadá :-) Vojto, ty v nej vidíš koho?

10:46 - otázka od: Feri Ahojte, s kým by ste si chceli najradšej zahrať? Taký nesplnený sen... Feri, my si plníme sen naším novým CD, ma ktorom sme si zahrali s 65 hosťami.

10:48 - otázka od: Juraj Dobrý deň, spojenie s Čechomorom je výborný nápad! Chcem sa spýtať, ako k tomu prišlo? Juraj, prišlo k tomu tak, že sme už viackrát s Čechomorom hrali a vždy zafungovala chémia. A po koncerte pijú to isté, čo my :-)

10:49 - otázka od: Pata Dobrý deň, aký je váš najblaznivejší zážitok v súvislosti s kapelou? Pata, najbláznivejším zážitkom je predsa to, že sme Vidiek dali dokopy a už spolu hráme 28 rokov.

10:50 - otázka od: Marek Zdravím kapeli Vidiek! Nedávno sme boli s polu s mojou sesternicou na vašom koncerte pod pyramîdou Slovenskeho rozhlasu v BA. Boli ste super a mame dokonca s Jankom. Aj spoločú fotku. Ahoj Marek. Predstav si, ja mám zase spod pyramídy spoločnú fotku s tebou a tvojou sesternicou. Tvoj Jano.

10:52 - otázka od: Michal Zdravím skupinu Vidiek. Veľmi sa teším na piatkový koncert na šurianskom jarmoku. Pozdravujem Janka Kurica a samozrejme všetkých členov kapely. No a aby som položil aj otázku: Janko, ako to robíte, že keď ste na koncertnom pódiu, ako keby sa zastavil čas a stále robíte "šou" ako pred rokmi? Nech Vám to vydrží čo najdlhšie. Michal, vidíš, čo všetko dnes dokáže alternatívna medicína? No zázrak :-) A do Šurian sa aj ja veľmi teším.

10:54 - otázka od: vladimir ako sa mate setci? Vladimir, nuž tak, ako v pondelok. Aj keď naš klavírista má vraj stále sobotu a každý deň narodeniny.

10:56 - otázka od: Peter Dobrý deň, ako by ste porovnali hranie v bývalom režime a v tom súčasnom? :) Peter, v bývalom režime sme boli mladí a hlúpi, ale krajší. No teraz už pekný len basgitarista, zato my sme moc neznúdreli :-)

10:58 - otázka od: Michal Super, dáme si po šurianskom koncerte burčiak :-) Michal, s burčiakom musíme opatrne, ďalší deň hráme v Čajkove :-)


Galéria

Skupina Vidiek bola online. Plagát k turné Načo

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: Vidiek.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články