Piatok5. december 2025, meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas

MIMORIADNE Hrôza v Bavorsku: Slovák mal zavraždiť troch ľudí! Zadržali ho v Rakúsku

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

ZWIESEL - K vražde troch ľudí, ktorých telá sa našli v noci na pondelok v jednom z domov v meste Zwiesel ležiacom v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko, sa priznal 37-ročný Slovák. Toho zadržali v susednom Rakúsku. Prípad sa vyšetruje ako trojnásobná vražda, oznámila v utorok hovorkyňa policajného riaditeľstva v Dolnom Bavorsku. TASR o tom informuje s odvolaním sa na agentúru DPA.

Obeťami zločinu sú 56-ročný muž, 22-ročná žena – obaja občania Nemecka – a tretia osoba, o ktorej polícia bližšie informácie nezverejnila. Podľa denníka Bild ide o ženu. Jednu zo zabitých žien údajne policajti našli rozštvrtenú v chladničke.

V bytovom dome bývali obete zločinu aj podozrivý

Portál oe24.at uviedol, že bol v zlom psychickom stave a po príchode do Linzu sedel plačúc na chodníku v blízkosti železničnej stanice, odkiaľ ho privolaní policajti odviedli v nedeľu večer do nemocnice, kde sa priznal, že v Bavorsku usmrtil tri osoby. Následná prehliadka bytového domu v Zwieseli, kde muž býval, jeho výpoveď potvrdila. V súčasnosti čaká na vydanie do Nemecka.

V bytovom dome, kde sa našli mŕtve telá, bývali obete zločinu aj podozrivý; či žili v tom istom byte, sa stále zisťuje. To isté platí aj o vzťahu medzi zúčastnenými a motíve údajného páchateľa. Taktiež nie je zatiaľ nič známe o okolnostiach činu ani o tom, kedy k nemu došlo. Podľa novín Passauer Neue Presse došlo k vraždám v dome, ktorý miestni označovali za problémový, pretože tam často dochádzalo k hádkam a fyzickým potýčkam súvisiacim s alkoholom, ako aj k narušovaniu verejného poriadku.

Viac o téme: RakúskoSlovákVraždaBavorsko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu