Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Šok v Kuvajte! Pri požiari obytného domu zomrelo najmenej 35 ľudí

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: X/kuwaittimesnews)

KUVAJT - Požiar, ktorý vypukol dnes skoro ráno v obytnom dome v meste Mandžaf blízko kuvajtskej metropoly, si vyžiadal 41 obetí, uviedol podľa agentúry Reuters podpredseda kuvajtskej vlády. Polícia o niečo skôr hovorila o najmenej 35 mŕtvych. Štyri desiatky ľudí skončili v nemocnici. Medzi obeťami sú podľa niektorých zdrojov najmä pracovníci z Malajzie.

Informáciu o požiari dostali miestni hasiči o šiestej ráno kuvajtského času (päť hodín SELČ). "V budove býval veľký počet pracovníkov, desiatky sa ich podarilo zachrániť, ale bohužiaľ mnohí zomreli," povedal veliteľ miestnej polície podľa Reuters kuvajtskej televízii. "Neustále varujeme, aby v bytoch neprebývalo spoločne príliš veľa robotníkov," dodal policajný dôstojník bez špecifikovania národnosti obetí či sektora, v ktorom títo ľudia pracovali

archívne video 

V bratislavskej Rači zasahujú pri požiari železničného vagónu (Zdroj: TASR/Pavol Zachar)

Podľa kuvajtského ministerstva zdravotníctva boli po požiari hospitalizované štyri desiatky ľudí. Požiar už majú hasiči pod kontrolou, jeho príčina zatiaľ nie je známa. Na sociálnych sieťach sa objavili zábery z miesta požiaru, na ktorých je vidieť oheň aj hustý čierny dym stúpajúci niekoľkými poschodiami.

Viac o téme: PožiarHasičiObetePolícia Kuvajt
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu