Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Vodca Kim Čong-un navštívil prvú prednášku v novej škole vládnucej strany

Vodca KĽDR Kim Čong-un
Vodca KĽDR Kim Čong-un (Zdroj: SITA/Korean Central News Agency/Korea News Service via AP)

SOUL - Severokórejský vodca Kim Čong-un navštívil prvú prednášku v novopostavenej škole pre predstaviteľov vládnucej strany, informovali o tom v nedeľu štátne médiá. Píše juhokórejska agentúra YNA.

Podľa Kórejskej ústrednej tlačovej agentúry (KCNA) sa v sobotu v Pchjongjangu otvorila Ústredná výcviková škola pre kádre Kórejskej strany pracujúcich. Severokórejský vodca stavbu školy navštívil aj 15. a 22. mája, a 30. marca.

archívne video

Kim Čong-un sa zúčastnil slávnostného položenia základného kameňa výstavby 10 000 bytov (Zdroj: profimedia.sk)

"Škola by mala urobiť zo všetkých vzdelávacích procesov a každodenného života dobrú prednášku, ktorá študentom pomôže neustále získavať ideologické a morálne informácie potrebné pre stranícku a revolučnú prácu, a mať komunistické črty," povedal vodca Kim počas prehliadky školy podľa KCNA.

Škola je najvyšším vzdelávacím zariadením

Škola je najvyšším vzdelávacím zariadením na prípravu funkcionárov Kórejskej strany pracujúcich a nadväzuje na Strednú stranícku školy založenú v roku 1946. "Talentované stranícke kádre schopné viesť rozvoj všetkých oblastí politiky, vojenstva, hospodárstva a kultúry a všetkých regiónov predstavujú najcennejšie a rozhodujúce zdroje pre vládnucu stranu a ich úloha je tým dôležitejšia, čím viac napreduje revolúcia a budovanie," povedal Kim.

Výstavba nového straníckeho kampusu sa začala v apríli minulého roka, čo odráža prioritu Severnej Kórey v oblasti vzdelávania budúcich predstaviteľov strany. Cieľom je zabrániť prílevu vonkajších informácií uprostred ekonomických ťažkostí krajiny.

Viac o téme: PrednáškaKóreaKim Čong-unŠkola
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu