Pondelok17. jún 2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav

Kadyrov navrhol za čečenského premiéra jedného zo svojich možných nástupcov

Ramzan Kadyrov
Ramzan Kadyrov (Zdroj: SITA/Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)

GROZNYJ/PRAHA - Za nového predsedu čečenskej vlády bol vymenovaný doterajší predseda republikového parlamentu Magomed Daudov. Ako kandidáta ho navrhol čečenský vodca Ramzan Kadyrov.

Ako v sobotu informovala stanica Rádio Sloboda (RFE/RL), Daudov to uviedol v statuse zverejnenom na svojom konte na platforme Telegram. Daudov, ktorý stál na čele čečenského parlamentu takmer deväť rokov, sa Kadyrovovi poďakoval za dôveru a prisľúbil, že "vynaloží maximálne úsilie na dosiahnutie kvalitných riešení pre vytýčené úlohy.

Daudovov predchodca, Muslim Chučijev, bol vymenovaný za poradcu staronového ruského premiéra Michaila Mišustina. Post predsedu čečenského parlamentu teraz zastáva Šajd Žamaldajev, ktorý bol podpredsedom zákonodarného zboru. K zmenám v Kadyrovovom najbližšom okolí dochádza v čase, keď sa opäť objavili dohady o jeho vážnej chorobe. Daudov je považovaný za Kadyrovovu "pravú ruku" a jedného z jeho možných nástupcov. Za úlohu v masových porušovaniach ľudských práv v Čečensku sú na Daudova uvalené americké a britské sankcie.

Viac o téme: PremiérČečenskoRamzan Kadyrov
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu