Štvrtok23. máj 2024, meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa

Zomrel muž, ktorý sa zapálil oproti súdnej sieni počas procesu s Trumpom

Na snímke z videozáznamu okoloidúci reagujú po tom, čo videli, ako bol uhasený muž, ktorý sa zapálil
Na snímke z videozáznamu okoloidúci reagujú po tom, čo videli, ako bol uhasený muž, ktorý sa zapálil (Zdroj: SITA/AP Photo)

NEW YORK - Zomrel muž, ktorý sa v piatok zapálil v parku oproti súdnej sieni v New Yorku počas prebiehajúceho súdneho procesu s bývalým prezidentom USA Donaldom Trumpom. V sobotu o tom informovali médiá.

Muž podľahol zraneniam v nemocnici, uviedlo niekoľko amerických médií s odvolaním sa na policajné zdroje. Muž, údajne zo štátu Florida, rozdával podľa svedkov v parku letáky obsahujúce konšpiračné teórie.

archívne video

Tlačovka po stretnutí s americkým prezidentom

Potom sa polial tekutinou a zapálil sa, napísali rôzne médiá vrátane novín New York Times a televízie CNN. Okolostojaci ľudia začali podľa médií kričať a volali o pomoc. Po krátkom čase prišli policajti a plamene uhasili.

Muža vzala sanitka do nemocnice. Motív jeho činu zostáva nejasný. V nemocnici ho potom vyhlásili za mŕtveho, uviedla televízia NBC s odvolaním sa na políciu. Tá neuviedla presný čas jeho smrti. Incident sa stal v parku Collect Pond, priamo oproti súdnej sieni, kde v súčasnosti prebieha súdny proces s Trumpom.

Súdna sieň je uzavretá a v službe je množstvo policajtov. Okolo nich sú zhromaždené desiatky zástupcov médií s kamerami a vysielacie vozy. Odporcovia a podporovatelia Trumpa sa môžu zhromaždiť na demonštrácie v parku, ale zatiaľ ich tak urobilo iba málo. Pozemok je obkolesený barikádami, ale sú tam otvorené vstupy.

Viac o téme: úmrtiePodpálenieUSADonald TrumoMuž
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu