Nedeľa26. máj 2024, meniny má Dušan, zajtra Iveta

Počas záplav v Emirátoch prišli o život aj traja Filipínčania

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA/AP Photo/Jon Gambrell)

DUBAJ - Počas záplav v Spojených arabských emirátoch (SAE) prišli o život traja pracovní migranti z Filipín. Podľa agentúry AFP o tom v piatok informovali filipínske úrady.

Dve ženy sa počas záplav udusili vo svojom vozidle a jeden muž utrpel zranenia s následkom smrti, keď jeho vozidlo spadlo do priehlbiny, uviedlo vo vyhlásení filipínske ministerstvo pre migrujúcich pracovníkov. Týmito incidentmi sa počet obetí záplav v SAE zvýšili na najmenej štyri. Ďalšou známou obeťou je 70-ročný muž, ktorý prišiel o život, keď jeho auto zmietol prúd vody. K incidentu došlo v Rás al-Chajma, jednom zo siedmich emirátov SAE.

Najvýdatnejšie zrážky za posledných 75 rokov

Búrky zasiahli SAE a Bahrajn v utorok po tom, čo spôsobili bleskové záplavy a zosuvy pôdy v sultanáte Omán, kde podľa oficiálnych médií zahynulo najmenej 21 ľudí vrátane niekoľkých školákov. AFP pripomenula, že Dubaj - finančné centrum Blízkeho východu - zažilo najvýdatnejšie zrážky od začiatku ich pozorovania pred 75 rokmi.

Dubajské medzinárodné letisko, ktoré patrí k najrušnejším na svete, zrušilo viac ako 1000 letov. Prichádzajúce lety budú obmedzené do nedele, uviedol v piatok hovorca dubajských letísk. Odlety z Dubaja obmedzené nie sú. Mnohé cestné komunikácie sú naďalej zaplavené a zostávajú na nich odstavené autá.

Viac o téme: ZáplavySmrťDubaj
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu