Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Na francúzskom ostrove zahynuli pri havárii vrtuľníka štyria ľudia: Zrútil sa v oblasti neprístupnej pre peších

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

SAINT-DENIS - Štyria ľudia zahynuli v utorok pri havárii vrtuľníka v jednej z najobľúbenejších turistických destinácií na francúzskom území Réunion v Indickom oceáne, informovala tlačová agentúra AFP.

K nehode došlo na ostrove v tropickom regióne Salazie, ktorý je zapísaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Prokuratúra začala vyšetrovanie, povedal novinárom podprefekt v meste Saint-Benoit na východe ostrova Michael Mathaux.

Začala rozsiahla záchranná operácia

Štvormiestne ľahké lietadlo narazilo do skaly a zrútilo sa v oblasti neprístupnej pre peších. Začala sa rozsiahla záchranná operácia, do ktorej sa zapojilo 35 žandárov a 30 hasičov. Spoločnosť vlastniaca vrtuľník uviedla, že stroj sa používa na "výcvik" a môžu si ho prenajímať aj súkromní piloti.

Za uplynulé dve desaťročia zahynulo na ostrove Réunion pri nehodách vrtuľníkov alebo mikrolietadiel 20 ľudí. Pri poslednej takejto nehode zomrel začiatkom augusta pilot pri havárii vrtuľníka, približuje AFP. Réunion je ostrov a zároveň zámorský departement i zámorský región Francúzska a Európskej únie. Ostrov leží v Indickom oceáne približne 200 kilometrov juhozápadne od ostrova Maurícius a východne od ostrova Madagaskar.

Viac o téme: NehodaHaváriaVrtuľník FrancúzskoRéunion
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu