Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

Obrovská nehoda v zábavnom parku: Atrakcia sa zrútila pred zrakmi ľudí! Siedmi návštevníci sa zranili

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BERLÍN - Sedem ľudí utrpelo zranenia pri nehode, ku ktorej došlo v pondelok v najväčšom nemeckom zábavnom parku Europa-Park v obci Rust na juhozápade krajiny. Informuje o tom agentúra AP citujúc miestnu políciu.

Vedenie parku oznámilo, že počas popoludňajšieho akrobatického vystúpenia praskol mobilný bazén a k nemu pripevnené skokanské plošiny. Voda z bazéna zároveň vytiekla do priľahlej vodnej atrakcie nazvanej Atlantica SuperSplash. Zranenia podľa polície utrpelo päť účinkujúcich a dvaja návštevníci, pričom traja z účinkujúcich boli prevezení do nemocnice na ďalšie vyšetrenia. Príčina nehody nebola bezprostredne známa. Europa-Park je vyhľadávanou turistickou atrakciou.

V júni tam vypukol veľký požiar

Vlani ho navštívilo viac ako šesť miliónov návštevníkov, a to prevažne z Nemecka, ako aj Francúzska a Švajčiarska, pri hraniciach ktorých sa nachádza. Je tematicky rozdelený na viacero častí venovaných buď európskym krajinám, alebo aj fantasy svetom. Konajú sa v ňom konferencie a rôzne podujatia či natáčajú televízne programy. V júni tam vypukol veľký požiar, ktorý si vyžiadal evakuáciu celého parku. Pri tomto incidente sa ľahko zranili dvaja hasiči, všetci návštevníci však vyviazli bez ujmy.

Viac o téme: NehodaZábavný parkZraneniaNemecko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu