Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Americká vláda vraj zatajuje informácie o UFO: Vypovedali traja príslušníci ozbrojených síl

Zľava bývalý pilot námorníctva Ryan Graves, niekdajší spravodajský dôstojník letectva David Grusch a bývalý dôstojník námorníctva David Fravor skladajú prísahu počas vypočutia Zobraziť galériu (2)
Zľava bývalý pilot námorníctva Ryan Graves, niekdajší spravodajský dôstojník letectva David Grusch a bývalý dôstojník námorníctva David Fravor skladajú prísahu počas vypočutia (Zdroj: SITA/AP Photo/Nathan Howard)

WASHINGTON - Traja bývalí príslušníci amerických ozbrojených síl vypovedali v stredu pred vyšetrovacím podvýborom Snemovne reprezentantov Kongresu o takzvaných neidentifikovaných lietajúcich objektoch (UFO). Varovali pritom, že pozorované úkazy predstavujú problém pre národnú bezpečnosť a vláda informácie o UFO zatajuje. Uviedla to americká televízia CNN.

"Ak sú tieto neidentifikované anomálne fenomény (UAP) cudzie drony, tak je to akútny problém pre národnú bezpečnosť. Ak je to niečo iné, tak je to záležitosť pre vedu. V každom prípade sú neidentifikované objekty dôvodom obáv o bezpečnosť leteckej dopravy," vyhlásil pred členmi podvýboru bývalý pilot námorníctva Ryan Graves. Teraz vedie združenie Američania za bezpečný vzdušný priestor, ktoré nabáda pilotov, aby nahlasovali incidenty s UAP. 

Archívne video: Americký špeciál na letislu M.R. Štefánika

Americký špeciál na letislu M.R. Štefánika (Zdroj: Tip čitateľa)

Vláda zverejnila v uplynulých rokoch niekoľko správ o pozorovaných UAP. Niektoré úkazy ostávajú nevysvetlené, iné označila za balóny, drony, vtáky, meteorologické javy alebo napríklad aj letiace igelitky.

O svojich vlastných pozorovaniach UAP hovoril pred podvýborom okrem Gravesa aj ďalší bývalý dôstojník námorníctva David Fravor a niekdajší spravodajský dôstojník letectva David Grusch. "Technika, ktorú sme videli, bola oveľa pokročilejšia než tá naša," povedal Fravor o incidente, ktorého bol vraj svedkom v roku 2004.

Vláde sa údajne malo podariť zaistiť techniku a telá pilotov

Grusch vyhlásil, že vláde sa podarilo zaistiť nielen techniku, ale aj telá pilotov, ktorí údajne neboli ľudské bytosti. Keď sa ho kongresmani pýtali na podrobnosti, priznal, že sám to nevidel, iba počul. Ale vraj im môže predložiť zoznam svedkov, ktorí o tom majú viac informácií.

Podľa republikánskeho kongresmana Tima Burchetta, ktorý inicioval zasadnutie podvýboru, ide o otázku transparentnosti zo strany vlády. "Nechceme na podvýbore riešiť zelených mužíčkov či lietajúce taniere... Chceme sa len dostať k faktom. Chceme odhaliť, čo (vláda) zatajuje, a verím, že toto je len začiatok mnohých ďalších vypočutí," dodal.

Členovia podvýboru sa zhodli, že v prípade UFO by mala byť vláda transparentnejšia

Na zasadnutí podvýboru Snemovne reprezentantov nevystúpili žiadni vládni predstavitelia. Riaditeľ úradu Pentagónu na vyšetrovanie neidentifikovaných anomálnych fenoménov Sean Kirkpatrick na jar vypovedal pred jedným zo senátnych podvýborov, že vláda skúma 650 nahlásených incidentov. Zdôraznil však, že neexistujú dôkazy o mimozemskom živote a jeho úrad taktiež nedisponuje vierohodnými dôkazmi o lietajúcich objektoch, ktoré by sa pohybovali v rozpore s fyzikálnymi zákonmi.

Na potrebe ďalej tlačiť na vládu, aby bola v prípade UFO transparentnejšia, sa zhodli demokratickí aj republikánski členovia podvýboru Snemovne reprezentantov.

Viac o téme: VyšetrovanieMimozemšťaniaInformácieTransparentnosťAmerikaUFOZatajovaniePodvýbor Snemovne reprezentantov Kongresu Neidentifikované anomálne fenomény (UAP)
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu